Ar inovatīvu risinājumu piesaista ārvalstu profesionāļu interesi

Kaut arī līdz Baltijas mēbeļu un interjera izstādes „Baltic Furniture 2011″ atklāšanai vēl nepilnas divas nedēļas, jau patlaban ikviens interesents jebkurā pasaules malā var apmeklēt „Baltic Furniture” e-izstādi un iepazīties ar dalībniekiem virtuālajā vidē. Kā apgalvo izstādes rīkotāji, izstāžu biznesā šis ir vēl nebijis projekts. Lai noskaidrotu, kādas iespējas e-izstāde paver uzņēmējiem, portāls „Nekrize.lv” uz sarunu aicināja izstādes projekta grupas direktoru Andri Penci.

„Pēc kopīgi veidotā plāna ar industrijas pārstāvjiem Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 šogad pastiprināti strādā, lai visi vadošie mēbeļu ražotāji „Baltic Furniture 2011″ laikā savos stendos personiski satiktu vērtīgus vairumpircējus no mērķa valstīm. Tādēļ tika nolemts veidot virtuālu izstādi vēl pirms pasākuma norises.

Lai internetā izveidotu ārvalstu nozares profesionāļioem domāto kontaktu platformu izstāde pirms izstādes, uzsākām sadarbību ar iExpo. iExpo ir novatorisks interneta uzņēmums, kura know-how vērtība patlaban ir vismaz miljons eiro un kurš ir inovatīvo Igaunijas interneta risinājumu uzņēmumu spilgts pārstāvis.

Risinājumu internetā Baltic Furniture iExpo īstenojam, lai palīdzētu Baltijas reģiona ražotājiem, uzņēmējiem pirms izstādes informēt un uzaicināt reģiona mērķvalstu – Vācijas, Dānijas, Spānijas, Somijas, Zviedrijas, Lielbritānijas – mēbeļu iepircējus, ražotājus, tirgotājus, nozares profesionāļus, kā arī asociāciju pārstāvjus klātienē iepazīt šo uzņēmumu darbību, piedāvātos produktus un pakalpojumus. Šāda komunikācija ir svarīga gan vietējiem ražotājiem, gan arī ārvalstu profesionāļiem, kuriem līdz šim trūcis informācijas par Baltijas reģiona uzņēmējiem. Tagad mēbeļu ražotājiem ir iespēja „fiziski” notiekošajā izstādē vēl efektīvāk strādāt pie savu noieta tirgu paplašināšanas.

Mēbeļu ražotāji ar lielu atbildību gatavojas izstādei Ķīpsalā un arī iekārto savus „stendus” internetā www.bt1.lv/bt1/balticfurniture/?link=00700000. Kopš atvērta virtuālā izstāde „Baltic Furniture iExpo”, interesi par Baltijas ražotājiem jau izrādījuši profesionāļi no Eiropas, Ziemeļamerikas un Āzijas.

Plānojam, ka šogad mēbeļu ražošanas uzņēmumu ieguvuma potenciāls no dalības izstādē, pateicoties jaunajam interneta risinājumam, pieaugs vismaz par 15-20 procentiem.

„Baltic Furniture iExpo” ir pilotprojekts, taču ir liela iespējamība, ka arī citu nozaru izstāžu norise tiks papildināta ar šādu risinājumu – ieguvums no eksporta attīstības viedokļa ir acīmredzams.”

 

Avots:www.nekrize.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *