Granulu katli piedāvā videi draudzīgus risinājumus – izmantot biomasas kurināmo

Joprojām visplašāk lietotais kurināmais, jo īpaši privātajā sektorā, ir malka un tās paveidi – granulas, skaidu briketes, šķelda. Tagad šo klāstu papildina arī granulas, kas tapušas no biomasas. Granulu katli ir gandrīz vienīgie cietā kurināmā katli, kam iespējama automātiska kurināmā padeve, tādejādi tie nodrošina visilgāko degšanas procesu un vislielāko komfortu.

Granulu apkures katls sastāv no degšanas kameras un lielāka vai mazāka tilpuma granulu tvertnes, tam nepieciešama vismaz 2-6m² liela katlu telpa apkures iekārtas novietošanai. Granulu katli var būt monobloki, granulu tvertne kopā ar katlu, kā arī tvertne var būt atdalīta no katla un granulas tiek padotas ar speciālu vītnes tipa padevēju. Tāpat nepieciešama telpa kurināmā materiāla – granulu, uzglabāšanai. Viena fasēta tonna ar granulām aizņem ap 1,5m³ un tas ir aptuvenais viena mēneša apjoms, kāds nepieciešams vidējas privātmājas (līdz 170 m²) apsildei. Atkarībā no kurināmā patēriņa un laika apstākļiem, granulu tvertne parasti ir jāpiepilda vienu reizi nedēļā.

Granulu apkures katlus iespējams aprīkot ar maksimālām automatizācijas iespējām – sākot no vienkāršākajiem laika un temperatūras iestatījuma režīmiem līdz pat attālinātai vadībai caur datoru, kā arī iespējām mainīt procesus ar mobilā tālruņa palīdzību. Jaunākie katla modeļi tiek piedāvāti ar automātisku aizdedzināšanu un darbību, automātisku tīrīšanu un apkopi. Vismaz vienu reizi nedēļā, būtu vēlam apskatīt katla kurtuvi un degli, jo var būt nepieciešama arī tīrīšana pašiem, jo ne visu katls pats var iztīrīt. Ja pieļauj vieta un vēlaties vēl retāk papildināt granulu tvertni var pievienot lielāka tilpuma tvertni, kurā var pat ievietot vairākas tonnas granulas, kas nodrošinās apkuri pat mēnesi.

Jāņem vērā, ka granulu katli paredzēti apkurei ar granulām un šis kurināmais materiāls ir jāsagādā savlaicīgi, pirms sezonas sākuma. Pretējā gadījumā apkures sezonas laikā pieprasījums pēc granulām pārsniedz piedāvājuma iespējas un cenas var pieaugt.

Ņemot vērā tehnoloģiju straujo attīstību un videi draudzīgu risinājumu ieviešanu, arī granulu katlu ražotāji ievieš arvien jaunus uzlabojumus, kas klientam nodrošina vēl plašākas iespējas. Tā, piemēram, vadošais Čehijas granulu katlu ražotājs OPOP, ko Latvijā pārstāv SIA „Commodus”, piedāvā trīs veidu jaunākās paaudzes granulu katlus BOINK, Black Star un BIOPEL, kas ļauj izmantot ne tikai koksnes granulas, bet arī videi draudzīgo biomasas kurināmo – kūdras, salmu, niedru un sausas zāles granulas.

Čehijā ražotu produkciju (pārstāvot BENEKOV) ar siltuma jaudu 25kW un 45kW Latvijā piedāvā arī uzņēmums „Ekoliesma”.

Modernas, automātiskas koksnes granulu apkures katlu iekārtas tāpat vietējā tirgū piedāvā SIA „Grandeg” , SIA „Divi” un AS „Komforts”, kas specializējies siltumtehnisko iekārtu un katlu māju projektēšanā, ražošanā, montāžā, un ir viens no vadošajiem uzņēmumiem siltumenerģētikas nozarē Latvijā.

 

Lasīt vairāk:www.building.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *