Valstī pārstāvētākā nozare ražojošo Gazeļu sarakstā – kokapstrāde

Pagājušajā gadā, apkopojot datus par Gazeļu kritērijiem atbilstošajiem uzņēmumiem, secināts, ka to skaits 2009.gadā salīdzinājumā ar 2008.gadu ievērojami sarucis, kas skaidrojams ar krīzes ietekmi uz tautsaimniecību un uzņēmējdarbības vidi valstī kopumā. Savukārt 2010.gadā uzņēmumu finanšu rādītāji liecina par tautsaimniecības pakāpenisku atveseļošanos. Kopējais aktīvi strādājošo uzņēmumu skaits, kas izdzīvojuši un pēckrīzes periodā turpina veikt saimniecisko darbību, gan ir sarucis, tomēr, izvērtējot iesniegtos 2010.gada pārskatus kopumā, redzams, ka uzņēmumu finanšu rādītāji uzlabojas. Proti, 2009.gadā kopējais Gazeļu kritērijiem atbilstošo uzņēmumu skaits bija 240, bet 2010.gadā – jau 285 uzņēmumi.

Apkopotie dati liecina, ka pēc straujā ekonomikas uzplaukuma, kad uzvaras gājienu piedzīvoja nekustamā īpašuma nozare, aizvadītais gads ieviesis korekcijas. Piemēram, 2010.gada Gazeļu sarakstā atrodami 17 uzņēmumi, kuri nodarbojas ar kravu pārvadāšanu pa autoceļiem, un 16 komersanti, kuri kā savu galveno darbības nozari norādījuši pārējās transporta palīgdarbības. Savukārt trešā populārākā nozare 2010.gada Gazeļu TOP uzņēmumiem ir kokapstrāde: zāģēšana, ēvelēšana un impregnēšana.

Kokapstrāde ir arī valstī pārstāvētākā nozare ražojošo Gazeļu sarakstā – gandrīz puse TOP 20 uzņēmumu pārstāv „zaļā zelta” nozari. Jau ziņots, ka, pateicoties 2008.gada nogalē pieņemtajam valdības lēmumam atļaut 2009.-2010.gadā valsts mežos izstrādāt vēl papildus 2 miljonus kubikmetru apaļkoksnes gadā, kokapstrādes nozare varēja izvairīties no resursu deficīta un ražot koksnes izstrādājumus par konkurētspējīgām cenām pasaules tirgos.

Jāatzīmē, ka Lursoft IT analīzē ņem vērā tos uzņēmumus, kas apgrozījumu pēdējo gadu laikā ir dubultojuši saskaņā ar visiem pārējiem Gazeļu kritērijiem, savukārt publicēti tiek tikai tie uzņēmumi, kas darbības apjomu palielinājuši par 200%.

 

Lasīt vairāk:www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *