Dāņu dizaina krēslu izstāde “Galdnieku rudens izstāde – Whiteout”

Izstāde Whiteout ir pārsteidzošs, balts piedzīvojums, kurā 38 sniegbaltus krēslus prezentē dāņu apvienības Galdnieku rudens izstāde mēbeļu ražotāji, dizaineri un viesmākslinieki.

Izstādes mērķis ir attīstīt, radīt un izstādīt jaunu un eksperimentālu mēbeļu prototipus ar spēcīgu praktisko un māksliniecisko kvalitāti un izcilu meistarību. Apvienība darbojas kā inovatīva laboratorija nākotnes mēbelēm un to koncepcijām. Apvienības mēbeļu ražotāji sadarbojas ar apvienības dizaineriem, lai radītu eksperimentālus, inovatīvus darbus bez komerciāla mērķa.

Galdnieku rudens izstāde piedāvā unikālu profesionālu vietu dizaineriem un ražotājiem, kas savu darbu un produktu uztver nopietni, un kur komerciālais aspekts nav galvenais faktors mēbeles dizaina izstrādē. Tādējādi pēdējo 29 gadu laikā ikgadējā Galdnieku rudens izstāde ir izvērtusies par notikumu, ko gaida kā apmeklētāji, tā prese, jo šī ir vieta, kur tiek likti pamati nākotnes dāņu dizainam un klasikai un kur tiek parādīti potenciālie nākotnes bestselleri.

Apvienības galvenais mērķis ir radīt inovatīvus mēbeļu prototipus un reizi gadā tos prezentēt. Mēbeles tiek radītas, balstoties uz tajā gadā izsludinātās tēmas, specifiskas idejas vai vispārīgas idejas, ko nosaka Galdnieku rudens izstāde. Tiek radītas mēbeles, kas meklē jaunus ceļus jaunā kontekstā.

Apvienība Galdnieku rudens izstāde ir saņēmusi Dānijas Valsts Mākslas fonda (Statens Kunstfond) balvu savā 30 gadu jubilejā, kas apgalvo: „Galdnieku rudens izstāde ir kļuvusi par galveno tikšanās vietu dāņu eksperimentālajiem mēbeļu ražotājiem, un izstādes apstiprina, ka šobrīd starp mums ir daudz talantu. Izstādēs jaunie, radošie talanti rāda savu darbu līdzās pieredzējušiem tirgus profesionāļiem. Apvienības būtiskākā ideja – ļaut dizaineriem satikt mēbeļu ražotājus šajā eksperimentālajā vidē, kas ir brīva no komerciāliem ierobežojumiem, – ir atbrīvojusi milzīgu radošo enerģiju.”

Izstāde „Galdnieku rudens izstāde – Whiteout” būs skatāma Rīgas Mākslas telpā no 6.oktobra līdz 27.novembrim.

 

Avots:http://www.nbde.lv/LV/event-list/whiteout/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *