Portugālē skolu apkurē dabasgāzi sākts aizstāt ar kokapstrādes atliekām

Portugāles ziemeļdaļā esošās Paredešas pašvaldības varas iestādēm izdevies līdz šim vairāku skolu apkurē izmantoto dabasgāzi aizstāt ar alternatīvu un videi draudzīgu kurināmo – koksnes atlikumiem, kas lielos apjomos rodas vietējās mēbeļu fabrikās.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem šai valsts reģionā darbojas ap 1 200 mēbeļu rūpnīcas, kopumā saražojot aptuveni 65% no visa Portugāles mēbeļu tirgus apjoma.

Vietējās pašvaldības preses centra vadītājs skaidrojis, ka šāds lēmums pieņemts skolām un citām pašvaldības iestādēm piešķirtā finansējuma ekonomijas nolūkos. Turklāt nesen pievienotās vērtības nodoklis dabasgāzei paaugstināts no 6 līdz 23%.

Mēbeļu ražošanas atliekas vietējās pašvaldības varas iestādēm tiek nodotas bez maksas, kas tālāk Ekocentrā tiek pārstrādātas skaidu briketēs.

Jaunā apkures sistēmas ieviestas 14 jaunās skolās, kas tika projektētas ar nolūku maksimāli izmantot alternatīvos energoresursus, tai skaitā arī saules un vēja enerģiju. Līdz ar inovatīvās apkures sistēmas ieviešanu visās Paredešas skolās, ieekonomēto līdzekļu kopējais apjoms pārsniegs vienu miljonu eiro.

 

Avots:www.oborudovaniederevo.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *