VMD vadītājs: Samazināts budžets apturētu dienesta reorganizāciju

Vēl vairāk samazināts budžets Valsts meža dienestam (VMD) liegtu turpināt sākto reorganizāciju un padarītu to bezjēdzīgu, kā arī nozīmētu dienesta kļūšanu par inspekciju, nenodrošinot tā galvenās funkcijas, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja jaunieceltais VMD dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš.

Viņš norāda, ka, ja neskaita neregulāros ienākumus un zinātniskās izpētes mežus, VMD budžets šogad ir nepilni 8 miljoni latu, kas ir vairākkārtīgs samazinājums no 21 miljona latu budžeta 2008.gadā.

“Nākamgad ļoti ceram saglabāt esošo budžetu. Ja to neizdodas izdarīt, tad visai optimizācijai, ko veicam, galīgi nav nekādas jēgas. Nesaglabājot esošo budžeta apjomu, VMD kļūs par inspekciju. Pašreizējos Finanšu ministrijas plānos ir saglabāt esošo budžetu – uz tā pamata arī strādājam,” sacīja Krēsliņš.

Pēc Krēsliņa teiktā, VMD optimizācija tiek veikta, pamatojoties uz pārliecību, ka dienestam nākamgad šie astoņi miljoni tiks piešķirti.

“Bet ir skaidrs, ka ar to nepietiks. Ir nepieciešamas lietas ugunsapsardzībai. Pērn decembrī bija plānots, ka meža ugunsapsardzību nodos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, kas netika izdarīts. VMD kā visas normālas organizācijas, plānojot darbību, ar to rēķinājās, līdz ar to netika iepirkta jauna tehnika, ne šļūtenes, ne tika remontēti ugunsdzēsības depo un tā joprojām,” klāsta Krēsliņš.

 

Avots: “Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *