Atklāta “Södra Timber Värö” zāģmateriālu ražotne ar jaudu 750 000 m3 gadā

“Södra Timber Värö” atrodas netālu no Gēteborgas un šobrīd ir viena no lielākajām un modernākajām zāģētavām Eiropā, kur „Södra Group” kopumā investējusi 1 miljardu Zviedrijas kronu (~109 miljonus eiro).

Līdz ar šīs ražotnes atklāšanu uzņēmums ne tikai palielinās savu konkurētspēju gatavās produkcijas un izejvielu tirgū, bet arī radīs jaunas darbavietas meža un transporta nozarēs.

Paredzēts, ka jaunajā zāģētavā strādājot trijās maiņās gadā tiks saražoti līdz 750 000 kubikmetru skujkoku zāģmateriālu eksportam uz Lielbritāniju un Īriju, kā arī pārdošanai vietējā tirgū.

Viens no būtiskiem šī projekta aspektiem ir jaunās zāģmateriālu ražotnes atrašanās vieta. Uz transporta izmaksām tiks ekonomēts gan piegādājot kokapstrādes atliekas blakus esošajai Södras celulozes rūpnīcai, gan no valsts ziemeļiem pa dzelzceļu piegādājot nepieciešamos zāģbaļķus, kuru patēriņš jaunajā zāģētavā sasniegs aptuveni 1,5 miljonus kubikmetru.

“Södra Timber” ir viens no vadošajiem konstrukciju zāģmateriālu ražotājiem Eiropā. Svarīgākais saražotās produkcijas noieta tirgus ir vietējais – Zviedrijas tirgus, taču tāpat daļa zāģmateriālu tiek eksportēta uz Nīderlandi, Lielbritāniju, Japānu, ASV, Tuvajiem Austrumiem un Centrāleiropu.

Zviedrijas dienvidos darbojas 10 uzņēmumam piederošas kokzāģētavas, kurās 2010.gadā kopumā tika saražoti 1,7 miljoni kubikmetru zāģmateriālu.

 

Lasīt vairāk: www.sodra.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *