Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu popularizēšanai nodibināta EDEN asociācija

Lai turpinātu attīstīt un praksē realizēt Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu jeb EDEN (European Destinations of Excellence) koncepcijā ietverto ilgtspējīga tūrisma ideju un pilnvērtīgāk izmantotu EDEN zīmolu, 28. septembrī Briselē Eiropas Tūrisma forumā nodibināta EDEN asociācija.

No 102 piecu gadu garumā konkursos uzvarējušajiem tūrisma galamērķiem asociācijā iestājās nedaudz vairāk kā divas trešdaļas, bet apmēram 30 tūrisma vietas nolēmušas nogaidīt vai arī īpašas aktivitātes pēc nominēšanas EDEN vietu sadarbībā neizrāda. Latviju Eiropas tūrisma forumā pārstāvēja un EDEN asociācijā darbosies četri no pieciem “EDEN Latvija” projektu uzvarētājiem – Kuldīga, Tērvetes dabas parks, Jūrmala un Līgatne.

EDEN asociācija būs starptautiska bezpeļņas organizācija, kuras mērķis būs nostiprināt Eiropas kā galvenā tūrisma galamērķa pozīcijas, vairot Eiropas kā sociāli atbildīgas un ilgtspējīgas tūrisma industrijas reputāciju, pieredzes apmaiņa starp EDEN tūrisma vietām, netradicionālu tūrisma vietu, inovatīvu pieeju atbalstīšana un tūristu piesaistīšana tām. Finansējumu plānots piesaistīt gan no Eiropas Savienības fondiem, gan citiem privātiem un valstu finanšu avotiem. Noteikta arī dalības maksa, kas atkarībā no EDEN vietas tūristu un iedzīvotāju skaita pagaidām ir 100 – 400 eiro gadā.

“Īpaši svarīgi gan Latvijā, gan citās valstīs ir tas, ka projekta ietvaros izceltas tiek nelielas, bet ar kaut ko savdabīgas tūrisma vietas, nevis jau esošie lielie tūrisma magnēti, kas reizē ir arī ieguldījums vienmērīgā reģionālajā attīstībā, tūrisma decentralizācijā,” uzsver “EDEN Latvija” projektu vadītājs Armands Muižnieks.

 

Lasīt vairāk: www.zinas.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *