Ēģipte joprojām ir vadošais Amerikas lapu koku zāģmateriālu pārdošanas tirgus

Neskatoties uz politisko nemieru radīto ekonomisko nestabilitāti, Ēģipte joprojām ir viens no galvenajiem Amerikas lapu koku zāģmateriālu noieta tirgiem Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu (MENA) reģionā, šā gada pirmajos sešos mēnešos produkciju importējot 3,83 miljonu dolāru vērtībā.

Kopumā pirmā pusgada laikā lapu koku zāģmateriāli no Amerikas uz MENA reģionu eksportēti 24,35 miljonu dolāru vērtībā – par 1,3% vairāk nekā gadu iepriekš, lapu koku finieris – 10,66 miljonu dolāru vērtībā (+15%), koka grīdas –  603,2 tūkstošu dolāru vērtībā (+5%) un baļķi –  14,25 miljonu dolāru vērtībā (+4%). Visvairāk – 5,39 miljonu dolāru vērtībā – lapu koku zāģmateriāli no Amerikas 2011.gada pirmajā pusgadā eksportēti uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Uz Saūda Arābiju zāģmateriāli eksportēti 5,27 miljonu dolāru vērtībā.

Saskaņā ar ASV Lauksaimniecības departamenta datiem, sarkanā ozola zāģmateriālus Ēģipte pirmajā pusgadā importējusi aptuveni 2,64 miljonu dolāru vērtībā, tādējādi saglabājot savu pozīciju kā lielākais šīs komerciāli vērtīgās koku sugas kokmateriālu pircējs. Ņemot vērā Ēģiptes centienus atjaunot ekonomisko stabilitāti valstī un to, ka šis ir viens no daudzsološākajiem būvniecības tirgiem MENA reģionā, Amerikas lapu koku izstrādājumu ražotāji ir pārliecināti, ka turpmāko mēnešu un gadu laikā pieprasījums pēc ASV lapu koksnes izstrādājumiem šai reģionā turpinās palielināties.

 

Avots:www.thedailynewsegypt.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *