“Kokpārstrāde 98” cels konkurētspēju, sākot ražot koka saliekamās būvkonstrukcijas

SIA-Firma “Kokpārstrāde 98” ir īstenojusi projektu “Jaunu tehnoloģiju ieviešana ražošanā SIA “Kokpārstrāde 98″ saliekamo koka būvkonstrukciju ražošanai”, ko līdzfinansējis Eiropas Reģionālais attīstības fonds (ERAF). Projekta ietvaros SIA “Kokpārstrāde 98” ieviesa vienu ražošanas līniju koka saliekamo būvkonstrukciju ražošanai un uzstādīja divus tilta celtņus, ražošanas līnijas apkalpošanai.

Koka saliekamās būvkonstrukcijas ir videi draudzīgs būvizstrādājums, kas tiek izmantotas koka paneļu māju būvniecībai. No saliekamo būvkonstrukciju paneļiem lielākoties tiek veidotas vienas ģimenes mājas, bet tos var izmantot arī, piemēram, biroju un citu publisku ēku celtniecībā, kā arī renovācijā. Turklāt koka saliekamo būvkonstrukciju ražošanas process tiek veidots kā bezatlikumu ražošana, ražošanas atkritumus pārstrādājot videi draudzīgos kurināšanas materiālos – briketēs un šķeldā.

SIA “Kokpārstrāde 98” ražo trīs veida produkciju: profilmateriālus, profilmateriālu sagataves un briketes. Pamatprodukcija ir garumā līmēts priedes koka materiāls – ēvelēti, krāsoti un nekrāsoti dažādu profilu materiāli un dažādas profilu sagataves. No zāģēšanas atlikumiem tiek ražotas kurināmās briketes tālākai tirdzniecībai un šķelda uzņēmuma katlumājas nodrošināšanai ar kurināmo. Koka saliekamās būvkonstrukcijas papildinās uzņēmuma ražoto produkciju, ceļot uzņēmuma konkurētspēju, sekmējot eksportu un veicinot produkcijas ar augstu pievienoto vērtību radīšanu tradicionālajās nozarēs Latvijā.

Sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) īstenotā projekta kopējās izmaksas ir 138 352 lati. Kā informējis uzņēmuma valdes loceklis Gunārs Dzenis, projekta realizācija ļaus kāpināt uzņēmuma apgrozījumu par 40%. Pērn SIA “Kokpārstrāde 98” apgrozījums bija 6,5 miljoni latu.

ERAF Darbības programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” papildinājuma 2.1.2.2.aktivitātes “Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde” 2.1.2.2.2.apakšaktivitātes “Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde – atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešanai ražošanā” mērķis ir atbalstīt veiksmīgi izstrādāto jauno produktu (tajā skaitā preču vai pakalpojumu) vai tehnoloģiju (tajā skaitā tehnoloģisko procesu) ieviešanu ražošanā.

 

Avots:www.sigulda24.lv

“Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *