Mēbeļu ražošanas apjomi Krievijā pamazām atgriežas pirmskrīzes līmenī

Krievijas mēbeļu sektorā ražošanas apjomi pamazām atgriežas pirmskrīzes – 2008.gada līmenī, kad, saskaņā ar oficiālajiem statistikas datiem, tika saražots vislielākais mēbeļu apjoms – aptuveni 104,9 miljardu rubļu (~2,44 miljardu eiro) vērtībā, kas ir divreiz vairāk nekā 2005.gadā.

2010.gadā saražoto mēbeļu kopējā vērtība sasniegusi aptuveni 90,5 miljardus rubļu (~2,10 miljardus eiro), kas ir par 14% vairāk attiecībā pret 2009.gadu un liecina par pozitīvu dinamiku, ļaujot veidot optimistiskas prognozes šim gadam. Pie tam reālais apjoms, pēc ekspertu teiktā, ir krietni lielāks – Krievijā darbojas aptuveni 6000 mēbeļu ražošanas uzņēmumu, taču visā valstī tāpat darbojas arī mikrouzņēmumi, kuros nodarbināto skaits nepārsniedz 10 cilvēkus un kas statistikā netiek iekļauti.

Līdz ar ražošanas apjomu palielināšanos laikā, kad pieprasījuma pieauguma tempi ir zemāki, mēbeļu tirgū attiecīgi saasinājusies konkurence, liekot ražotājiem un tirgotājiem izdomāt arvien jaunus veidus kā piesaistīt pircējus. Kā atzīmē paši ražotāji, konkurence pastāv, tomēr atklāta sāncenšu izstumšana no tirgus nav vērojama. Ražotāji šobrīd pamatā konkurē ar piedāvājuma cenu, produkcijas kvalitāti un nākot klajā ar jauna dizaina produktiem. Vieni savu ražojumu pārdod par cenu, kas zemāka par vidējo tirgus cenu, ražojot sērijveida modeļus. Citi atsakās no starpnieku pakalpojumiem un izveido savus tirdzniecības tīklus, bet vēl citi izmanto negodīgus pārdošanas paņēmienus. Tomēr ražotāja reputācija kļūst par aizvien nozīmīgāku instrumentu potenciālo pircēju piesaistē, kas novērtē gan cenu, gan iegādājamās preces kvalitāti.

Uz šodienu Krievijas tirgū joprojām vislielākais pieprasījums ir pēc virtuves mēbeļu komplektiem, uz ko reaģē arī ārvalstu ražotāji. Atzīmēts, ka jūtami savu ietekmi Krievijā nepārtraukti palielina Ķīnas ražotāji, piedāvājot mēbeles par pieņemamu kvalitāti un zemāku cenu – 2010.gadā no Ķīnas mēbeles Krievijā ievestas 409 miljonu dolāru (~310 miljonu eiro) vērtībā, kas ir divreiz vairāk nekā 2009.gadā. Tāpat lielā apjomā – 228 miljonu dolāru (~173 miljonu eiro) vērtībā, par 22% vairāk nekā 2009.gadā – mēbeles ievestas no Baltkrievijas. Turklāt Baltkrievijas mēbeļu ražotāji, lai palielinātu pārdošanas apjomus Krievijā, nolēmuši apvienoties, šai tirgū savu produkciju piedāvājot ar vienu nosaukumu, vienu zīmolu (“Baltkrievijas Mēbeles”), vienotu stilu un reklāmu. Saskaņā ar šī projekta koordinatora sniegto informāciju, savu dalību projektā līdz septembra vidum bija apstiprinājuši vairāk kā 15 Baltkrievijas mēbeļu ražotāji.

 

Avots:www.oborudovaniederevo.lv

http://independent-news.ru/?p=13033

www.center-ms.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *