Ziemeļamerikas kokmateriālu eksports uz Ķīnu varētu sasniegt 2,6 miljardus dolāru

No ASV un Kanādas šogad uz Ķīnu eksportēti rekordlieli skujkoku zāģmateriālu un apaļkoku apjomi. Ja pirmajos septiņos mēnešos vērojamās eksporta tendences saglabāsies līdz gada beigām, kopējā kokmateriālu eksporta vērtība līdz gada beigām varētu sasniegt 2,6 miljardus dolāru, kas ir divkārt vairāk nekā 2010.gadā, prognozē meža nozares konsultāciju kompānija “Wood Resource Quarterly”.

Prognozēts, ka no Kanādas vien zāģmateriālu eksports šogad varētu sasniegt 1,2 miljardus dolāru. Salīdzinājumam – 2005.gadā uz Ķīnu no Kanādas zāģmateriāli eksportēti tikai 55 miljonu dolāru vērtībā.

No Kanādas pamatā strauji kāpis zāģmateriālu eksports, savukārt no ASV – apaļkoku piegādes Ķīnas zāģmateriālu ražotājiem. Šogad baļķu eksportētāji no ASV plāno izvest koksni aptuveni 900 miljonu dolāru vērtībā. Jāatzīmē, ka vēl pirms četriem gadiem šis apjoms sasniedza tikai 42 miljonus dolāru.

Neskatoties uz neapmierinošo situācijas attīstību ASV mājokļu tirgū, kopējie zāģmateriālu izlaides apjomi abās Ziemeļamerikas valstīs šogad bija lielāki nekā 2010.gadā. Tas panākts, ievērojami palielinoties pieprasījumam Ķīnā. Izmantojot situāciju, daudzi zāģmateriālu ražotāji uz Āzijas tirgu eksporta daļu palielinājuši pat līdz 30 – 40%.

2010.gadā no ASV un Kanādas skujkoku zāģmateriāli un apaļkoki uz Ķīnu kopumā eksportēti 1,3 miljardu dolāru vērtībā. Salīdzinājumā ar 2005.gadu no Ziemeļamerikas ievesto kokmateriālu īpatsvars Ķīnā palielinājies par 14% līdz 18%. Kā prognozē paši kokrūpnieki, tuvāko pāris gadu laikā kokmateriālu eksports uz šo Āzijas valsti turpinās pieaugt.

 

Avots:www.cisionwire.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *