Ķīpsalā atklāta starptautiskā dizaina un mēbeļu izstāde “Baltic Furniture 2011”

Vakar Ķīpsalas izstāžu kompleksā tika atklāta 16.starptautiskā dizaina un mēbeļu izstāde “Baltic Furniture 2011”, kas darbosies līdz svētdienai.

No aptuveni 140 izstādes dalībniekiem vairāk nekā puse ir Latvijas uzņēmēji, kas piedāvā gan jaunus, gan jau agrāk zināmus produktus. Uzņēmēji norāda – pieprasījums pēc Latvijā ražotajām mēbelēm citu valstu tirgos aizvien kāpj, tomēr Latvijā pārdošanas daudzumi aizvien nav sasnieguši pirmskrīzes līmeni. “Mūsu jaudu patlaban nepietiek, lai izpildītu no citām valstīm saņemtos pasūtījumus. Meklējam iespējas palielināt ražošanas jaudas. Mēbeles galvenokārt pārdodam Eiropas Savienības valstīs, Kanādā un Austrālijā. Latvijā paliek vien pieci procenti produktu,” teic SIA “Daiļrade koks” speciāliste Ilze Buliņa. Uzņēmumam ir četras ražotnes, tostarp Vaiņodē, Pļaviņās, Viļakā un Valmierā.

Līvānu uzņēmums SIA “Sencis” ražo galvenokārt dīvānus un gultas. Izstādes stendā sastaptais uzņēmuma valdes loceklis Mihails Šlujevs teic, ka “Sencim” vissvarīgākais ir Latvijas tirgus, kur pārdod aptuveni 80% no visiem produktiem. “Patlaban vietējais tirgus ir stabils, tomēr pirmskrīzes pārdošanas līmenis vēl nav sasniegts. Mūsu uzņēmumā arī darbinieku skaits ir samazināts no 150 līdz 65 cilvēkiem. Šajā izstādē daudzus gadus piedalāmies tāpēc, ka varam uzzināt savu pircēju vērtējumu mūsu produktiem un atrast jaunus sadarbības partnerus,” teic M. Šlujevs.

Asociācijas “Latvijas mēbeles” izpilddirektors Andris Plezers teic, ka šā gada pirmajos septiņos mēnešos mēbeļu ražošanas nozarē bija divus procentus liela izaugsme, bet asociācijas “Latvijas mēbeles” uzņēmumiem – par 20%. “Šie skaitļi rāda, ka krīze nozarē ir pārvarēta. Vissvarīgākais, ka izstāde rāda – Latvijā ražojam augstas kvalitātes mēbeles. Šajā izstādē salīdzinājumā ar citām izstādēm ir vairāk ražotāju un mazāk tirgotāju,” stāsta A. Plezers.

Šodien izstādē tiks pasniegta “Gada balva dizainā”, kas ir augstākais un prestižākais dizaineru darba novērtējums Latvijā. Starptautiskā žūrija vairāk nekā 100 darbus vērtēja sešās nominācijās, tostarp nominācijā “Interjera dizains”, “Vides dizains”, “Modes/tekstila dizains”, “Foto dizains”, “Rūpnieciskais dizains” un nominācijā “Grafiskais dizains”. Konkursa mērķis ir noteikt labākos divu pagājušo gadu dizaina sasniegumus Latvijā, apzināt un popularizēt kvalitatīvākos projektu risinājumus.

 

Avots:“Latvijas Avīze” (07.10.2011)

www.bt1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *