Sanktpēterburgā noslēgusies astotā starptautiskā koka māju būvniecības izstāde

No 4. līdz 6.oktobrim izstāžu kompleksā “Lenexpo”, Sanktpēterburgā, norisinājās 8. starptautiskā specializētā koka māju būvniecības izstāde, kas šai jomā kļuvusi par vadošo pasākumu Krievijas ziemeļrietumos. Izstādē bija skatāmas mūsdienu koka māju būvniecības tehnoloģijas, apdares materiāli, arhitektūras projekti un gatavās koka mājas. Paralēli pasākumu programmas ietvaros notika apaļā galda diskusija par mazstāvu koka māju būvniecības attīstības perspektīvām un mūsdienu kokapstrādes tehnoloģijām, prezentācijas par jaunām iespējām plātņu un apdares materiālu ražošanā (OOO “Kronospan”), koka māju siltināšanas tehnoloģijām, WPC (wood-plastic composite) terases dēļu un dārza parketa izmantošanu māju būvniecībā, u.c. aktuālām būvniecības tēmām.

Viens no uzņēmumiem, kas „Lenexpo” izstādē šogad piedalījās pirmo reizi ir “Luksdrev”. Tas ir vienīgais uzņēmums Krievijā, kas izstrādājis unikālu mazvērtīgās mīksto lapu koku koksnes dziļās pārstrādes tehnoloģiju, garantējot saražoto izstrādājumu kvalitāti līdz 100 gadiem. Apstrādājot mazvērtīgo koksni, tiek iegūta jauna modificēta koksne „DESTAM”, kas pēc savām fiziski -mehāniskajām īpašībām ievērojami pārspēj dabīgo cieto lapu koku (ozola, skābarža, oša u.c.) koksni. Jaunā modificēta koksne „DESTAM” ir plastmasas, krāsainā metāla un cieto lapu koku koksnes aizstājējs, kas ir ekoloģiski tīrs, bioloģiski noturīgs un maz degošs materiāls, no kā var izgatavot arī līmētās brusas. No šādām brusām būvēta māja atšķiras ar ilgāku ekspluatācijas laiku, lielāku mitrumizturību, kā arī noturību pret bioloģiskajiem ietekmes faktoriem. Uzņēmums „STS-EKO” izstādē prezentēja pēc individuāliem projektiem būvētās ekoloģiskās karkasa-paneļu mājas, kuru izgatavošanā ņemtas vērā visas mūsdienu Eiropas prasības. Svarīgākās šādu māju priekšrocības: ekoloģiski būvmateriāli; paaugstināta ugunsdrošība; samazināts energopatēriņš; būvniecība iespējama jebkurā gada laikā – visi priekšdarbi tiek veikti rūpnīcā.

„Aris Group” – Somijas firmas KONTIO pārstāvis – izstādē prezentēja no līmētām brusām un kalibrētiem priedes baļķiem būvētas mājas. Vācijas firmu – masīvkoka grīdu ražotāju – pārstāvis Krievijā firma „Baustile”, kas jau 15 gadus veiksmīgi darbojas būvniecības un apdares materiālu tirgū, izstādē demonstrēja ekoloģiskus elites klases apdares materiālus un Vācijā atzītas un sertificētas dabīgās eļļas un vaskus koka virsmu pārklāšanai. Savukārt kompānijas „DIVO Cedar” – vienīgā Kanādas sarkanā ciedra koksnes piegādātāja Krievijas tirgum – sastāvā ietilpstošais uzņēmums „Divo Group” prezentēja unikālās ciedra koksnes zāģmateriālus un gatavās mājas.

Visi ar industrijas attīstību saistītie jautājumi šā gada 15.-16.decembrī tiks skatīti Krievijas Koka māju ražotāju asociācijas organizētajā piektajā starptautiskajā koka māju būvniecībai veltītajā saietā. Šogad pasākumā akcents tiks likts uz ražotāju un pētnieku sadarbību, jaunākajiem būvniecības risinājumiem, izmantojot koku, un daudzstāvu koka ēku būvniecības attīstību.

Mazstāvu māju būvniecības sektorā pieprasījums pēc individuālajām koka mājām Krievijā nepārtraukti pieaug. 2010.gadā šādu ekspluatācijā laisto māju skaits valstī pārsniedza 72 000, kas ir gandrīz 40% no visa gada laikā uzcelto individuālo māju apjoma. Turklāt mazstāvu māju būvniecības attīstība Krievijā izvirzīta par vienu no valdības prioritātēm, tuvāko piecu gadu laikā, ar nolūku stimulēt māju būvniecību, paredzot reģioniem kopumā piešķirt 25 miljardus rubļu (~578 miljonus eiro). Vairums ekspertu prognozē, ka jau 2011.-2012.gadā ārpus pilsētas būvēto koka māju īpatsvars Krievijā sastādīs līdz 60% no visa mazstāvu māju būvniecības apjoma.

 

Avots:www.restec.ru

www.npadd.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *