SIA “Ošukalns” Jēkabpilī atklājis ar biomasu darbināmu koģenerācijas termoelektrocentrāli

Piektdien, 7.oktobrī, Jēkabpilī, SIA “Ošukalns” teritorijā tika atklāta videi draudzīga ar biomasu darbināma koģenerācijas termoelektrocentrāle (TEC). Šī ir pirmā šāda veida koģenerācijas TEC Latvijā, kas strādās pēc sintētiskās eļļas noslēgtā iztvaikošanas cikla principa – ORC (Organiskais Renkina cikls), nodrošinot videi draudzīgu enerģijas ražošanas procesu.

Jaunās ražotnes kopējā jauda ir 6,7 megavati. Saražotās elektrības jauda – 1,4 megavati, kas ir pietiekami, lai nodrošinātu aptuveni 4000 mājsaimniecību vajadzības, bet siltuma jauda – 5,3 megavati, kas var nodrošināt ar siltumu aptuveni 2000 dzīvokļu. Iegūtā siltumenerģija tiks izmantota Jēkabpils pilsētas siltumapgādes sistēmai, kā arī uzņēmuma paša vajadzībām, bet elektroenerģija tiks nodota “Latvenergo” tīklam.

“Mežizstrādes un kokapstrādes procesā rodas ievērojams daudzums koksnes atlikumu, kas nav izmantojami pamatprodukcijas ražošanā, taču tiem ir enerģētiska vērtība. Līdz šim uzņēmums koksnes atlikumus daļēji izmantoja siltumapgādes vajadzībām un pāri palikušo pārdeva vietējā tirgū. Realizētais projekts, visus uzņēmumā saražotās koksnes atlikumus ļaus pārstrādāt, tā samazinot saražotās produkcijas pašizmaksu, un uzlabot uzņēmuma konkurētspēju tirgū, vienlaikus saražojot elektrisko un siltumenerģiju uzņēmuma un Jēkabpils pilsētas siltumapgādes sistēmas vajadzībām,” saka SIA “Ošukalns” valdes priekšsēdētājs Aigars Nitišs.

Projekta kopējās izmaksas ir 4,5 miljoni latu, no kuriem 49,5% – ES fondu finansējums, 50,5% – aizņēmums Latvijas Hipotēku un Zemes bankā.

SIA “Ošukalns” dibināta 1993.gadā. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir mežsaimniecība un mežizstrāde, kokapstrāde un siltumenerģijas ražošana, ceļu būve un meliorācija, mazumtirdzniecība. Uzņēmumā tiek realizēts pilns ražošanas cikls no mežsaimniecības un mežizstrādes līdz gataviem saunas un interjera apdares materiāliem no apses un alkšņa koka.

 

Avots: www.jvestnesis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *