Somijā 2015.gadā tiks uzsākta jaunas atomelektrostacijas būvniecība

Somija kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kas pēc šā gada pavasarī notikušās Fukušimas atomelektrostacijas (AES) avārijas Japānā paziņojusi par gatavību celt jaunu AES.

Projektu realizēs Somijas enerģētikas uzņēmums „Fennovoima”. Jaunās kodolspēkstacijas būvniecība plānota Pjuhaiokas ciemā valsts centrālajā daļā, Botnijas līča krastā, jo šī vieta atrodas netālu no jūras, tai ir piemērotāka ģeoloģiskā uzbūve un maz pastāvīgo iedzīvotāju.

Atomelektrostacijas būvi plānots sākt 2015.gadā, bet iedarbināt 2020.gadā. Kopējās projekta izmaksas svārstās no 4 līdz 6 miljardiem eiro. Iecerēts, ka AES jauda sasniegs 1,8 tūkstošus megavatstundu.

Vietējie ekologi jau pauduši bažas par šo projektu, norādot, ka Hanhikivi zemesragā, kur plānots būvēt AES, ir unikāla ekosistēma, kas spēkstacijas būvniecības laikā var tikt neatgriezeniski  izpostīta.

Somijā šobrīd ir divas atomelektrostacijas ar kopumā četriem kodolreaktoriem. Pagājušajā gadā Somijas atomelektrostacijās tika saražota aptuveni ceturtā daļa no valstij nepieciešamā elektroenerģijas daudzuma. 2010.gadā kopējais elektroenerģijas patēriņš Somijā sasniedza gandrīz 90 teravatstundas.

 

Avots:www.novostienergetiki.ru

Papildus info:www.stat.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *