Uzņēmējdarbības atbalstam apstiprina vairākas ES struktūrfondu programmas

Ministru kabineta sēdē šodien, 11.oktobrī tika apstiprinātas vairākas Eiropas Savienības struktūrfondu programmas uzņēmējdarbības atbalstam, no kurām divas ir vērstas tieši uz mikro, mazās un vidējās uzņēmējdarbības atbalstu.

Mikro, mazajiem un vidējiem komersantiem būs pieejams 2 000 000 latu ERAF līdzfinansējums jaunu produktu un tehnoloģiju attīstības programmas ietvaros. Viena projekta ERAF līdzfinansējums būs pieejams 60% apmērā un tā maksimālais apmērs paredzēts 10 000 latu. Programmas ietvaros atbalsts tiks sniegts rūpnieciskajiem pētījumiem, kas nepieciešami jaunu produktu vai tehnoloģiju izstrādei, rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšanai izgudrojumiem, dizainparaugiem un pusvadītāju izstrādājumu topogrāfijai, jauna produkta vai tehnoloģijas sertificēšanas pakalpojumiem. Līdz ar to komersantiem būs iespēja investēt līdzekļus pētniecībā un attīstībā, inovāciju un jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādē, kas stimulēs mikro, mazo un vidējo komersantu sadarbību ar zinātniskajām institūcijām.

Savukārt ES struktūrfondu programmas „Atbalsts nodarbināto apmācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai – atbalsts partnerībās organizētām apmācībām” ietvaros mikro un mazajiem komersantiem būs pieejams Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējums 1 121 374 latu apmērā. Projekta īstenošanai pieejamais maksimālais ESF līdzfinansējuma apmērs no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām ir 80%.

 

Lasīt vairāk:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *