Meža īpašniekiem konsultācijas un pakalpojumus nodrošinās MKPC

Portāls Delfi, pamatojoties uz ziņu aģentūras BNS informāciju, 11. oktobrī ziņojis, ka Valsts mežu dienests (VMD) plāno atlaist aptuveni 100 līdz 150 darbinieku, lai ar optimizācijas palīdzību būtu iespējams palielināt algas esošajiem darbiniekiem.

VMD ģenerāldirektors Andis Krēsliņš uzsvēris, ka VMD reformas mērķis ir, lai ar līdzekļiem, ko dienestam ir piešķīrusi valsts no budžeta, maksimāli varētu realizēt to likumu ievērošanas uzraudzību un kontroli, kas VMD ir saistoši, proti, lai meža īpašnieka rīcība būtu atbilstoša Meža likuma un Medību likuma normām, kā arī lai tiek veikta ugunsapsardzība mežā.

„Bijām ļoti pretimnākoši iedzīvotājiem, palīdzējām viņiem daudz vairāk, nekā to prasa mūsu normatīvie akti. Piemēram, atnāk iedzīvotājs uz mežniecību, un viņam ir meža apsaimniekošanas plāns, bet viņš īsti nezina, ko darīt. Mežniecību darbinieki agrāk ieteica, ko darīt – vai nocirst kailcirti, vai veikt kopšanas cirti, vai arī, ja mežs jau agrāk izcirsts, ir labākais laiks atjaunot, un tā tālāk. Šāda pakalpojuma funkcijas ir tīras biznesa funkcijas,” tiek citēts Krēsliņa teiktais.

Turpmāk meža īpašnieki pēc konsultāciju un meža apsaimniekošanas pakalpojumiem var vērsties pie SIA Lauku konsultāciju un pakalpojumu centrs (LLKC) sastāvā strādājošā Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC). Atgādināts, ka, jau sākot ar 2010. gada martu, kādreizējā VMD struktūrvienība Konsultāciju pakalpojumu centrs, turpinot iepriekš veiktās funkcijas, turpina darbību kā LLKC filiāle – MKPC, lai nodrošinātu VMD iepriekš noteikto uzdevumu izpildi samazināta finansējuma apstākļos, kā arī, lai izslēgtu pakalpojumu sniegšanu, kas raksturīga privāto tiesību personām.

Meža konsultāciju pakalpojumu centra galvenie darbības uzdevumi ir: meža īpašnieku un sabiedrības informēšana par meža apsaimniekošanu un nozares aktualitātēm; konsultāciju sniegšana meža īpašniekiem; meža īpašnieku un mednieku apmācību organizēšana, meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšana, kā arī bērnu un jauniešu neformālā izglītošana par mežu.

 

Avots:www.mkpc.llkc.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *