Starptautiskajā forumā Štutgartē pirmoreiz savu granulu tirgu prezentē Ukraina

11. starptautiskajā granulu rūpniecības forumā Štutgartē, kas norisinājās šā gada 4. – 5.oktobrī,  ar Ukrainas investīciju projektiem cietā biokurināmā jomā un rūpniecības potenciālu klātesošie tika iepazīstināti pirmoreiz.

Ukraina šobrīd nodrošina 10% no visa ES patēriņam piegādātā kurināmo granulu apjoma. Un tuvāko pāris gadu laikā, cietā biokurināmā rūpniecības attīstības tempiem nesamazinoties, šīs valsts kā granulu piegādātāja loma var kļūt vēl nozīmīgāka, forumā uzsvērusi Fuel Alternative centra izpilddirektore Jūlija Berezovska.

2010.gadā Ukrainā tika saražots virs 570 000 tonnu granulu, kur 81,8% bija saulespuķu sēnalu un salmu granulas un 17,5% koka granulas. 2011.gadā šis apjoms varētu sasniegt jau 650 000 tonnu. Uz Eiropu eksportētā produkcija pamatā ir industriālās kvalitātes granulas, kas izmantojamas enerģijas ražošanai termoelektrostacijās. Būtiska Ukrainas priekšrocība kurināmo granulu eksportā uz Eiropas tirgiem ir izdevīgā loģistika. Šobrīd kurināmā pārvadājumiem Ukrainā lielākoties tiek izmantots dzelzceļš, taču perspektīvā plānots izmantot arī ostu sniegtās iespējas, ņemot vērā jauno granulu rūpnīcu atrašanās vietu.

Šobrīd galvenie Ukrainā ražoto kurināmo granulu pircēji ir Polija (68% koka, 98% saulespuķu sēnalu un 51% salmu granulas), Dānija (12% koka granulas), Itālija (9% koka granulas) un Vācija (5% koka granulas). Šīm valstīm drīzumā varētu pievienoties arī Moldova, kur augsto dabasgāzes cenu dēļ tiek īstenoti projekti, kas paredz plašāku biokurināmā patēriņu. Tāpēc Eiropas pircējiem jārēķinās ar iespējamu granulu sadārdzināšanos.

 

Lasīt vairāk:www.fuelalternative.com.ua

www.interpellets.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *