“Baltic Furniture 2011” atzīta par labāko mēbeļu izstādi pēdējo piecu gadu laikā

No 6. līdz 9. oktobrim Ķīpsalā notika Baltijas mēbeļu un interjera izstāde “Baltic Furniture 2011”, kas pulcēja nozīmīgākos Latvijas mēbeļu ražotājus, profesionālos apmeklētājus no Eiropas un Skandināvijas valstīm, Baltijas dizainerus, tirgotājus un plašu galapatērētāju loku.

“Šī ir pēdējo piecu gadu labākā mēbeļu izstāde. Bija pareizi noformulēta izstādes koncepcija, kas uz izstādi atveda lielu augsti motivētu apmeklētāju skaitu, kā arī profesionālos apmeklētājus no ārvalstīm. Izstādes laikā noslēdzām aptuveni 50 individuālos pasūtījumus, atradām jaunus sadarbības partnerus no Zviedrijas, Somijas, kā arī uzzinājām savu klientu vērtējumu mūsu produktiem. Esam apmierināti!” norāda Latvijas mēbeļu ražošanas uzņēmuma “Sencis” valdes loceklis Mihails Šlujevs.

Šogad izstādē mēbeles no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Indijas, Somijas, Krievijas un Baltkrievijas piedāvāja 132 uzņēmumi (2010.g. – 102) – gan pieredzējuši un tradīcijām bagāti, gan arī mazi, nesen dibināti ražotājuzņēmumi. Tomēr galvenais 2011. gada izstādes akcents bija tieši Latvijā ražotās mēbeles, kam raksturīga augsta ražojumu kvalitāte, ekoloģiski tīri izejmateriāli un pievilcīgs dizains. Četrās dienās izstāde “Baltic Furniture 2011” Ķīpsalā sagaidīja 24 665 apmeklētājus (2010.g.- 19 609). Tai skaitā reģistrējās ievērojams skaits profesionālo apmeklētāju – 8 816 no Latvijas un 852 no ārvalstīm – Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Vācijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Dānijas, Itālijas, Lielbritānijas un citām valstīm.

Latvijas mēbeļu ražotāju skaits šogad izstādē bija dubultojies – varēja apskatīt 80 ražotāju piedāvājumu: “Nakts mēbeles”, “Bolderāja Serviss”, “Pinus GB”, “Elīza-K”, “Wenden Furniture”, “Zunda”, “Daiļrade koks”, “Troja” u.c. Asociācijas “Latvijas mēbeles” izpilddirektors Andris Plezers šo situāciju skaidro ar Latvijas mēbeļu nozares izaugsmi kopumā. Pirmo reizi izstādē piedalījās mēbeļu ražotājs SIA “Viluzo” no Cēsīm, kas 90 % no savas saražotās produkcijas eksportē uz ārvalstīm – Lielbritāniju, Vāciju un citām valstīm. “Izstādē ieguvām jaunus sadarbības un eksporta partnerus no Lietuvas, Igaunijas Francijas, Polijas, Nīderlande, kuri augsti novērtēja “Viluzo” mēbeles. Svarīgi, ka izstādē savu jaunāko produkciju atrādījām arī vietējiem klientiem,” stāsta SIA “Viluzo” valdes priekšsēdētājs Jānis Butlers.

Savukārt “Baltic Furniture” iEXPO apmeklēja 17 567 interesenti no vairāk nekā 30 pasaules valstīm – Baltijas valstīm, Krievijas, Vācijas, Francijas, Grieķijas, Spānijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Anglijas, Lihtenšteinas, Portugāles, Japānas, ASV, Dienvidkorejas, Malaizijas, Brazīlijas, Alžīrijas u.c.

 

Lasīt vairāk:www.bt1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *