Lielākais koka granulu ražotājs Eiropā “German Pellets” būvē pirmo rūpnīcu ASV

Šī būs pirmā uzņēmuma “German Pellets” granulu rūpnīca ASV. Topošajā rūpnīcā Teksasas štata austrumos eksportam gadā plānots saražot līdz 500 000 tonnu granulu. Biokurināmā ražošanu jaunajā rūpnīcā uzņēmums plāno uzsākt 2012.gada trešajā ceturksnī.

Granulu rūpnīcu būvniecība ASV ir saistoša tur pieejamo koksnes resursu dēļ. ASV dienvidaustrumos valdošā klimata un auglīgās augsnes apstākļos koksnes pieaugums uz platības vienību ir ievērojami lielāks nekā Eiropā. Turklāt šajā reģionā jūtami samazinājusies papīra un celulozes ražotāju aktivitāte. Atsevišķas rūpnīcas pat slēgtas, kas nozīmē, ka tirgū pieejamo koksnes resursu apjoms ir pietiekams un par saprātīgu cenu.

Ar vietējiem mežu īpašniekiem uzņēmums līgumus par koksnes piegādēm jau noslēdzis. Ja projekts tiks veiksmīgi īstenots, vidēja termiņa perspektīvā Vācijas granulu ražotājs cer paplašināt biznesu ASV, palielinot ražošanas jaudas līdz kopumā 2 miljoniem tonnu gadā.

Eksperti prognozē, ka tuvāko gadu laikā pasaules granulu tirgus attīstības tempi pieaugs un Eiropā vien granulu patēriņš līdz 2020.gadam sasniegs 15 – 25 miljonus tonnu gadā.

Eiropas spēkstacijām lielākais cietā biokurināmā piegādātājs šobrīd ir Kanāda. Aizvadītajā gadā no šīs Ziemeļamerikas valsts uz Eiropu pavisam tika eksportēti aptuveni 1 miljons tonnu koksnes granulu, kas ir ap 75% no visa valstī saražotā granulu apjoma. Taču arī Kanāda sākusi apsvērt iespēju palielināt bioenerģijas ražošanas apjomu. Turklāt Britu Kolumbija palielinājusi granulu eksportu uz Āziju, kas Vācijas uzņēmumam „German Pellets” nākotnē paver labas pārdošanas iespējas Eiropā.

 

Avots:www.german-pellets.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *