Sadarbojoties ar AS “Latvijas Finieris”, jaunieši īsteno drosmīgas idejas

Koncerna “Latvijas Finieris” uzņēmums “Troja” gatavs uzsākt divu jaunu produktu – skrituļdēļu un skimborda dēļu – ražošanu. Tos izgatavos no bērza saplākšņa un kompozītmateriāliem, lai nodrošinātu augstākus izturības rādītājus kā augstākās klases sporta inventāram, kas tiek izgatavots no Kanādas kļavas.

SIA “Troja” valdes loceklis Jānis Biķis ir pārliecināts, ka šo produktu eksports uz Eiropas valstīm būs veiksmīgs: “Eiropas tirgū ar citiem ražotājiem mēs konkurēsim, piedāvājot augstas kvalitātes produktus ar elastīgu apjomu un piegādes nosacījumiem.” Turklāt skimborda dēļi ir samērā jauns produkts ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, jo šis sporta veids – skimošana, kas atgādina slīdēšanu ar skrituļdēli, tikai ne pa cietu virsmu, bet seklu ūdeni, – Eiropā vēl nav tik plaši pieejams kā skimborda dzimtenē Amerikā.

Drosmīgā ideja par skimborda dēļu ražošanu Latvijā pieder diviem jauniešiem – Pēterim Kovisāram un Svenam Marksam, kuri nu jau vairāk nekā gadu ir SIA “Troja” sadarbības partneri. Pēteris Kovisārs: “Skimbordu – sērfošanu lāmās – mēs redzējām videofilmā. Tas likās ļoti interesanti, kā arī piemēroti Latvijai, jo, lai slīdētu uz skimborda dēļa, okeāns un viļņi nav nepieciešami. Mājās šķūnītī kaut ko līdzīgu skimborda dēlim uztaisījām paši. Kad to jūrmalā izmēģinājām, cilvēki filmēja mūs, kā arī nāca klāt un interesējās, kur tādu dēli var nopirkt. Bet tobrīd Latvijā šādu inventāru nopirkt nevarēja. Tā mums radās doma, ka skimborda dēļu ražošana varētu būt perspektīva. Darījām, ko varējām, dēļa pamatne mums sanāca, formu, izliekumus arī pieslīpējām, taču bija problēmas ar dēļa slīdvirsmu, kurai bija nepieciešams īpaši ciets materiāls, lai tas, beržoties gar grunti, ātri nenodiltu. Mums ieteica atnākt aprunāties uz “Troju”. Uzņēmumā mūsu skimborda dēļa prezentāciju noklausījās ar lielu interesi un piedāvāja risinājumus meklēt kopā. Tagad esam sadarbības partneri un ar “Latvijas Finiera” atbalstu īstenojam savas idejas.”

Kopīgi izstrādāti četri skimborda dēļu modeļi, kas atšķiras pēc svara un domāti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Viens no modeļiem vairāk piemērots dažādu triku veikšanai. Skimborda dēļu ražošanas iekārtas fabrikā ir uzstādītas, taču darbus plānots sākt nākamajā pavasarī, tuvojoties sezonai.

Svens Markss: “Valstīs, kur skimbords ir populārs, tiek piedāvāti divu veidu produkti – dēļi ir vai nu lēti, bet ļoti nekvalitatīvi, vai arī kvalitatīvi, bet nesamērīgi dārgi, tie maksā pat Ls 130. Mums no bērza saplākšņa ir izdevies izgatavot skimborda dēli, kura kvalitāte ir augstāka, bet cena būs krietni zemāka. Šovasar jau esam organizējuši pirmos pasākumus – braukāšanu ar skimborda dēļiem, pulcēšanās vietu paziņojot internetā. Cilvēku interese ir liela.”

Līdzīgs stāsts ir arī Klāvam Lepsim, kurš bijis idejas autors “Trojā” ražot ne tikai skrituļošanas rampas, bet arī pašus skrituļdēļus. SIA “Troja” projektu vadītājs Klāvs Lepsis: “Pirms gadiem pats tirgoju skrituļdēļus. Tad izdomāju, ka tos varētu ražot arī Latvijā. Gribēju ņemt kredītu un veidot pats savu ražotni, taču, pakonsultējoties ar speciālistiem “Trojā”, nolēmu, ka lietderīgāk būs spēkus apvienot. Vairākus gadus mēs strādājām pie tāda skrituļdēļa izveides, kas būtu izturīgāks par ārzemēs ražotajiem skrituļdēļiem. Visu laiku tos testējām, mainījām dēlī finiera kārtu izvietojumu, biezumu, kompozītmateriālus, līdz beidzot mums izdevies radīt tādu skrituļdēli, kas atbilst mūsu iepriekš noteiktajiem kvalitātes un izturības rādītājiem. Arī skrituļdēļu ražošana lielākos apjomos gan eksportam, gan vietējam tirgum, sāksies nākamajā pavasarī.”

SIA “Troja” no bērza saplākšņa ražo mēbeles, ceļa zīmes, skrituļošanas rampas, velo kastes, šūpuļzirdziņus u.c. rotaļlietas. Prognozētais gatavās produkcijas apjoms 2011.gadā – 25 000 m3; prognozētais apgrozījums – 12 miljoni latu. Uzņēmuma galvenie eksporta tirgi ir Vācija, Francija, Itālija un Zviedrija.

 

Avots:“Latvijas Avīze” (13.10.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *