Francijā sākas koka konstrukciju izstāde “Salon Maison Bois 2011”

Šodien, 14.oktobrī Francijas pilsētā Anžē tiks atklāta vadošajā koka konstrukciju izstāde “Salon Maison Bois 2011″, kur LIAA organizētajā Latvijas nacionālajā stendā piedalīsies astoņi uzņēmumi: „BMB Invest”, „KL nami”, „FAP tachnology”, Warss+”, „Aquarium projects”, „Husvik”, „Tivo Būve” un „Annushkanu Factory”.

Izstāde „Salon Maison Bois” ir viena no vecākajām un atpazīstamākajām šāda veida izstādēm Francijā, kas notiek jau kopš 1999.gada. Aizvadītajā gadā šai izstādē piedalījās 267 dalībnieki no Kanādas, Austrijas, Vācijas, Igaunijas, Beļģijas, Luksemburgas, Latvijas, un citām valstīm. Kopumā izstādi 2010.gadā apmeklēja 20 000 apmeklētāju. Katru gadu tajā piedalās būvnieki, arhitekti, jumtu, grīdu, logu, durvju un kāpņu izgatavotāji, galdnieki, dažādu izolācijas un kurināmo produktu jomas pārstāvji, kā arī mājas iekšējās un ārējās apdares produkcijas ražotāji un instalētāji, neiztrūkstoša ir arī koka māju ražotāju klātbūtne.

Latvijas mērogam Francija ir liels tirgus. Kopumā Francijā ir apmēram 28 miljoni māju. Tikai 7% no tām ir koka mājas, savukārt no tām 80% ir koka karkasa mājas. Tomēr pēdējo gadu laikā Francijā koka māju tirgus attīstās ārkārtīgi strauji. Piemēram, 2008. gadā Francijā tika uzbūvētas 12 200 koka mājas, kas bija par 17% vairāk nekā gadu iepriekš. Francijas Nacionālā Koku atbalsta komiteja prognozē, ka turpmākajos gados Francijā ik gadu tiks uzbūvētas apmēram 30 000 koka mājas, aizņemot 20% no kopējā jauno mājokļu tirgus.

 

Kokrūpniecības uzņēmumi no Latvijas jau vairākas reizes ir piedalījušies šajā izstādē. Vairāki uzņēmumi atraduši tur sadarbības partnerus un vēl šobrīd piegādā un ceļ mājas Francijā.

 

Avots:www.eksports.lv

www.liaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *