Dienas Bizness: Apsi vērš interjera un mēbeļu detaļās

To, ka apsi var pārstrādāt ne tikai tarā, bet arī produktos ar augstu pievienoto vērtību, pierāda SIA “4 Plus”, kas ražo ne tikai materiālus pirtīm, bet arī mēbeļu sagataves. Uzņēmuma līdzīpašnieks Druvis Paeglis skaidro, ka apse ir grūtāk apstrādājama nekā skujkoki vai bērzs, tomēr galaproduktam ir savas priekšrocības, kuru nav citu koku sugu izstrādājumiem – apses augstā izturība, vieglums un baltā krāsa ļauj to izmantot ļoti plaša spektra izstrādājumu ražošanai. „Tas ir pietiekami inovatīvs risinājums, taču svarīgākais ir produkta virzība tirgū, kas atkarīga tikai no pašu izdomas un zināšanām par apses izstrādājumiem”.

SIA “4 Plus” ražotās mēbeļu sagataves savos izstrādājumos izmanto mēbeļu ražotāji gan Latvijā, gan ārzemēs. „Pircēji no Itālijas un Ķīnas mūsu izstrādājumus izmanto mēbeļu ražošanā, savukārt SIA „Daiļrade koks” piegādājam ēvelētas mēbeļu sagataves. Iespējams, pircēji nemaz nenojauš, ka konkrētā detaļa ir no apses, kaut arī izskatās kā no cita koka”, norāda D.Paeglis. Viņaprāt, apse nav piemērota galdu un citu mēbeļu virsmu ražošanai, taču fasādēm apse ir piemērota. Līdzās apsei, uzņēmums ražo arī oša izstrādājumus.

SIA “4 Plus” ir 1994.gadā dibināts uzņēmumus, kas nodarbojas ar apses un oša izstrādājumu ražošanu. Aptuveni 70% no aizvadītajā gadā gūtajiem ienākumiem veidojis eksports. Uzņēmuma neto apgrozījums 2010.gadā – 2,49 miljoni latu.

 

Avots: “Dienas bizness” (17.10.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *