Lielbritānijā prognozē tālāku importēto zāģmateriālu cenu pazemināšanos

Pēdējo pāris nedēļu laikā Lielbritānijas tirgū jūtamāk samazinājies pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem, kā rezultātā palielinājies spiediens uz importētās produkcijas cenām. Pircēji pieļauj, ka šī iemesla dēļ zāģmateriālu cenas tuvākajās nedēļās varētu turpināt pazemināties.

Šobrīd šai tirgū raksturīgi maza apjoma pasūtījumi, un kopumā patēriņš joprojām ir mazāks nekā pirms pasaules ekonomikas un finanšu krīzes 2008.gada rudenī. Zemās māju būvniecības aktivitātes dēļ, vājš pieprasījums ir arī pēc konstrukciju zāģmateriāliem. Sezonālā faktora ietekmē tāpat kopš jūlija Lielbritānijā samazinājies pieprasījums pēc kokmateriāliem dārzam.

No Latvijas augusta mēnesī zāģmateriāli uz Lielbritāniju kopumā tika izvesti 6,07 miljonu latu vērtībā, kas salīdzinājumā ar jūliju ir gandrīz par vienu miljonu latu (-15%) mazāk, bet salīdzinājumā ar aizvadītā gada augustā izvesto apjomu – uz pusi mazāk (-51%). Tāpat samazinājies arī kopējais zāģmateriālu izvedums – šā gada pirmo astoņu mēnešu laikā uz Lielbritāniju no Latvijas eksportēti 415,9 tūkst.m3 zāģmateriālu 52,75 miljonu latu vērtībā, kas ir par aptuveni 11,4% mazāk nekā gadu iepriekš. Tai skaitā skujkoku zāģmateriālu izvedums apjoma un vērtības izteiksmē samazinājās par 8,1% un 10,5% (līdz 369,6 tūkst. kubikmetru 47,87 miljonu latu vērtībā), bet lapu koku zāģmateriālu eksports – par attiecīgi 29% un 22% (līdz 46,3 tūkst. kubikmetru 4,88 miljonu latu vērtībā).

 

Lasīt vairāk:www.euwid-wood-products.com

www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *