Iemūrēs kapsulu biokurināmā energobloka pamatos Ziepniekkalnā

Šonedēļ, 20.oktobrī, plānots iemūrēt simbolisku kapsulu AS “Rīgas siltums” siltumcentrāles “Ziepniekkalns” biokurināmā koģenerācijas energobloka pamatos. Kā norāda uzņēmums, siltumcentrāle būs viens no lielākajiem centralizētās siltumapgādes siltumavotiem Latvijā, kurā koģenerācijas procesā kā kurināmo izmantos šķeldu.

Šis ir arī apjomīgākais no “Rīgas siltuma” pēdējā laika investīciju projektiem, kura kopējās izmaksas pārsniedz 11 miljonus latu, no kuriem četrus miljonus latu nodrošina Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Jau ziņots, ka plānotā energobloka siltuma jauda būs 22 megavati, bet elektriskā jauda – četri megavati. “Rīgas siltums” noslēdzis līgumu ar SIA “Energoremonts Rīga” par siltumcentrāles biokurināmā koģenerācijas stacijas būvniecību. Iepriekš bija plānots, ka stacija tiks nodota ekspluatācijā 2012.- 2013.gada mijā. Pēc “Rīgas siltuma” valdes priekšsēdētāja Normunda Talča teiktā, ar jauno staciju būs iespējams segt aptuveni trešdaļu Ziepniekkalna slodzes, savukārt gāzes patēriņš samazināsies par aptuveni 12 miljoniem kubikmetru gadā. Koģenerācijas stacijā vienlaicīgi tiks ražots gan siltums, gan elektroenerģija, tādējādi par 20% līdz 30% efektīvāk izmantojot kurināmo, nekā ražojot tikai siltumenerģiju vai elektroenerģiju.

Iepriekš, 2010.gada novembrī, “Rīgas siltums” atklājis šķeldas katlumāju Vecmīlgrāvī ar jaudu 14 megavati. Nākotnē biokurināmā īpatsvaru uzņēmuma kurināmā bilancē plānots palielināt no 2,4% līdz 10%.

 

Avots:www.riga24.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *