Meža īpašnieki aicināti uz šoruden pēdējo semināru par izlases cirti

Šo sestdien, 22.oktobrī plkst.11.00 Pasaules Dabas Fonds aicina meža īpašniekus un apsaimniekotājus uz atvērto durvju dienu meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā Salacgrīvas l.t. “Kraukļos”. Atvērto durvju dienu semināra tēma – ekonomiski izdevīga un mežam draudzīga, ilgtspējīga apsaimniekošanas prakse. Šis ir pēdējais atvērto durvju dienu seminārs meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijās šoruden.

“Kraukļos” iespējams redzēt 36 ha meža saimnieka Edmunda Birkenberga paveikto. Edmunds ir profesionāls mežkopis un savā īpašumā attīsta viesu mājas biznesu. “Mežs ir ne vien koksnes ražotājs, bet arī tūrisma objekts. Tādēļ, iztēlojoties kā tas patiks maniem viesiem, īpaši svarīga ir estētika un dabas daudzveidības saglabāšana,” norāda Birkenbergs. Demonstrējumu saimniecībā iespējams aplūkot veiktās izlases un kopšanas cirtes dažādu koku sugu un vecuma mežaudzēs, kā arī izlases cirtes plānojumu stāvās nogāzēs.

Semināra – atvērto durvju dienu sākumā būs neliela lekcija, kurai sekos diskusijas parauglaukumos. Katrs semināra dalībnieks saņems elektronisko materiālu par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, kurā apkopoti un analizēti demonstrējumu objekti Latvijā.

Lai parādītu, ka kailcirte nav vienīgais izdevīgais meža apsaimniekošanas veids, Pasaules Dabas Fonds Latvijā ir izveidojis četras demonstrējumu teritorijas („Kraukļi”, „Bajāri”, „Kalna Gavieši” un „Lejas Kleperi”), kuras līdz šim apmeklējuši vairāki tūkstoši interesentu. Demonstrējumu teritorijās ikviens meža saimnieks var apmainīties ar pieredzi vai iegūt informāciju un zināšanas, kā savā īpašumā plānot un veikt koku ciršanu ar izlases cirtes metodēm. Izlases ciršu pielietojums nodrošina nepārtrauktu koksnes plūsmu no meža, nemazina īpašuma vērtību un ļauj gūt regulārus ienākumus, tai pat laikā šāda saimniekošana ir draudzīgāka mežam.

 

Avots:www.pdf.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *