“Rīgas meži” rekonstruēs stādaudzētavu un plāno būvēt sīkkoksnes zāģētavu

Rīgas pašvaldībai piederošo mežu apsaimniekotājs – SIA “Rīgas meži” plāno arvien vairāk aktivizēties pievienotās vērtības lauciņā – tostarp paaugstināt savas stādaudzētavas kapacitāti.

“Šobrīd notiek divu veco siltumnīcu rekonstrukcija, tās būs divreiz garākas nekā līdz šim, bet vienu lielu siltumnīcu būvēsim no jauna. Rezultātā izaudzēto stādu apjoms dubultosies – gribam gadā izaudzēt līdz četriem miljoniem stādu. Ja tas izdosies, varēsim nodrošināt paši savu saimniecību ar ļoti augstas kvalitātes stādiem un kaut kas paliks pāri arī vietējam tirgum un eksportam, jo, piemēram, zviedri ļoti meklē mūsu stādus. Līdz ar to mēs varēsim strādāt racionālāk un samazināt mežsaimniecisko darbu izmaksas, kas šobrīd ir samērā augstas”, stāsta SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš.

Kokaudzētavā tiek ieguldītas lielas investīcijas. Kad rekonstrukcija tiks pabeigta, uz to tiks aicināta arī skolu jaunatne un tie, kuri par mežu apsaimniekošanu vēlēsies uzzināt kaut ko vairāk.

Kas attiecas uz zāģētavu, šobrīd tālāk par 76 lappušu biezu iepirkuma dokumenta sagatavošanu un iepirkuma izsludināšanu nav tikts – laiks un nauda zūd, meklējot celtniekus.

Nākamgad SIA “Rīgas meži” plāno būtiskas izmaiņas mežsaimnieciskajos darbos – „meža atjaunošanu un jaunaudžu kopšanu gribam uzticēt galvenokārt mežsargiem, protams, viņiem paceļamos apjomos, un tikai atlikušo uzticot kontraktoriem. Esam secinājuši, ka ir lietas, kur ārpakalpojums lieliski attaisnojas, un ir lietas, tajā skaitā meža stādīšana un kopšana, kur to labāk nevajadzētu izmantot, jo te ļoti svarīgs ir darbinieka godaprāts”.

 

Lasīt vairāk: “Latvijas Avīze” (20.10.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *