Papīra ražotājs “M-real” nolemj slēgt nerentablās rūpnīcas Francijā un Vācijā

Somijas papīra un celulozes ražošanas uzņēmums „M-real” pieņēmis lēmumu slēgt „Alizay” papīra rūpnīcu Francijā, kā arī pārtraukt nerentablo nekrītotā papīra, ‘premium’ papīra un ‘speciālā’ papīra ražošanu Vācijā.

Neskatoties uz Francijas rūpnīcā ieguldītajām investīcijām un īstenotajiem restrukturizācijas pasākumiem, šobrīd tā ik mēnesi rada aptuveni 3 miljonus eiro lielus zaudējumus. Uzņēmums saņēmis jau vairāku šīs rūpnīcas potenciālo pircēju piedāvājumus, taču neviens līdz šim nav atbildis uzstādītajiem nosacījumiem. Tāpat, neskatoties uz veiktajiem pasākumiem, nav uzlabojusies arī Vācijas rūpnīcu „Gohrsmühle” un „Reflex” rentabilitāte, ik mēnesi kopumā šobrīd radot aptuveni 5 miljonus eiro lielus zaudējumus.

Ja šie pasākumi tiks īstenoti veiksmīgi, sagaidāms, ka „M-real” ikgadējie pārdošanas apjomi samazināsies par aptuveni 400 miljoniem eiro, savukārt operatīvie darbības rezultāti uzlabosies par aptuveni 70 miljoniem eiro.

„M-real” ir Eiropas līderis kartona ražošanā un lielākais papīra piegādātājs. Uzņēmums piegādā savu produkciju kartona iepakojuma ražotājiem, izdevniecībām, tipogrāfijām, lieltirgotājiem un kancelejas preču tirdzniecības firmām. „M-real” pārdošanas apjomi 2010.gadā sasniedza 2,6 miljardus eiro; peļņa – 28 miljonus eiro. „Metsäliitto” koncernam pieder 60,54 % „M-real” akciju.

Francijā esošās papīra rūpnīcas „Alizay” jauda ir 310 000 tonnu papīra gadā, „Gohrsmühle” rūpnīcas jauda – 240 000 tonnu gadā un „Reflex” jauda – 20 000 tonnu gadā. Visās trīs rūpnīcās strādā aptuveni 1 310 darbinieki. Kopumā „M-real” rūpnīcās šobrīd strādā ap 4 500 darbinieki.

 

Lasīt vairāk: www.m-real.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *