Apstiprināti nosacījumi programmai “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”

2011. gada 19.oktobrī, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti Ministru kabineta noteikumi par aktivitātes „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” projektu iesniegumu atlases otro un turpmākajām kārtām, paredzot atbalstu komersantu ieguldījumiem pamatlīdzekļos esošās darbības jaudas palielināšanai vai jaunas uzņēmējdarbības uzsākšanai. Prognozējams, ka projektu pieņemšana šajā atbalsta programmā sāksies 2011.gada nogalē.

Aktivitātes mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādejādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm.

Aktivitātes ietvaros finansējums tiek piešķirts ieguldījumiem pamatlīdzekļos – jaunu iekārtu (un aprīkojumu) iegādei un ēku un būvju būvniecībai un rekonstrukcijai.

Aktivitātes ietvaros pieejams ERAF finansējums 13 086 882 latu apmērā un papildus tiek uzņemtas 100% apmērā virssaistības, kas kopā pieejamo finansējumu veido 26 173 764 lati, kas ļaus atbalstīt 8 – 13 lielus projektus. Projekta īstenošanai pieejamais maksimālais ERAF līdzfinansējuma apmērs no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām ir 35%.

 

Lasīt vairāk:www.liaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *