Atklāta Kalētu mežaparka “Priediens” aktīvās atpūtas taka Priekules novadā

Piektdien, 21.oktobrī, svinīgi tika atklāts projekts “Aktīvās atpūtas taku izveide Kalētu mežaparkā „Priediens”. Pasākumā piedalījās Kalētu pagasta iedzīvotāji, jaunās ģimenes, skolnieki un interesenti no kaimiņu pagastiem. Sveikt takas veidotājus kuplā pulkā bija ieradusies “Optimistu kopa”, kas jau 25 gadus nodarbojas ar kultūras un dabas pieminekļu apzināšanas un sakopšanas darbu.

Pēc svinīgām apsveikuma un pateicības runām, visi devās iepazīties ar jaunizveidotajām takām. Ejot pa dzīvnieku, augu un sēņu takām, apmeklētāji var apskatīt tēlnieka Ģirta Burvja veidotās koka skulptūras. Kad tika izstaigātas divi kilometri garās takas, jaunākie parka apmeklētāji azartiski steidzās iemēģināt šķēršļu joslas. Paši jaunākie ieņēma vietas spēļu pilsētiņā.

Nākotnē pagasts plāno uz parka bāzes veidot vides skolu, šim nolūkam apmācot vides gidus. Ir cerība tādējādi veicināt vides izglītības un tūrisma attīstību pagastā.

Projekts, kas paredzējis mežaparka pilnveidošanas pirmās kārtas izveidi, saņēmis kopumā 9 000 latu, apliecina Kalētu pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Kudums. Lai izveidotu mežaparku par ne vien Kurzemes, bet arī Latvijas un Eiropas mēroga atpūtas un dabas izziņas vietu, vajadzīgas piecas, sešas tādas kārtas, atklāj priekšsēdētājs. Ir cerība, ka arī nākamās kārtas atbalstīs Eiropas Savienība. Iecerēts, ka mežaparkā būs gan distanču slēpošanas trase, gan velosipēdu īre.

Šī projekta realizācijā savu ieguldījumu devuši arī uzņēmumi AS „Latvijas Valsts meži”, kas piekrita noslēgt līgumu ar Kalētu pagasta pārvaldi par mežaparka teritorijas apsaimniekošanu, kā arī AS „Latvijas finieris”, ziedojot kokmateriālus koka skulptūru izveidei.

 

Avots:www.daba.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *