Institūta “Silava” prezentācijas Apvienotajā Pasaules latviešu zinātnieku kongresā

Šonedēļ, no 24. līdz 27. oktobrim notiek Latvijas Zinātņu akadēmijas, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Latviešu biedrības organizētais Apvienotais Pasaules latviešu zinātnieku III kongress un Letonikas IV kongress. Tajā savas pētījumu ieceres un rezultātus prezentē arī Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” zinātnieki.

Kongresa Lauksaimniecības un vides zinātnes sekcijā “Lauksaimniecības un meža zinātnes: iespējas un izaicinājumi sabiedrības attīstībai”, kas notiek Latvijas Lauksaimniecības universitātē, klausītāji tika iepazīstināti ar tādiem ziņojumiem kā “Meža selekcijas potenciāls mežaudžu adaptācijas spējas paaugstināšanā” (LVMI „Silava”), „Latvijas mēbeļu nozares situācijas analīze, nākotnes perspektīvas” (SIA „MeKa”) un „Vietējo koksnes resursu mobilizācijas iespēju izvērtēšana jaunu augstākas pievienotās vērtības produktu un bioenerģijas ražošanai” (Dr. silv. Dagnis Dubrovskis, LLU Meža fakultāte).

Ar ERAF projekta “Daudzfunkcionālu lapu koku un enerģētisko augu plantāciju ierīkošanas un apsaimniekošanas modeļu izstrāde” darbību kongresa dalībnieki var iepazīties stenda referātā “Daudzfunkcionālas lapu koku plantācijas“. Tāpat kongresa apmeklētājiem prezentēts stenda referāts “Augsnes frēzes fv-4088 pielietošana meža atjaunošanā”.

 

Avots:www.silava.lv

http://www.plzk.lv/sekcijas/7.1.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *