“Klasmann-Deilmann” plāno trīskāršot kūdras ražošanas apjomu Latvijā

Starptautiskais augsnes bagātinātāju ražotājs “Klasmann-Deilmann”, kas septembrī iegādājies Latvijas kūdras ieguves uzņēmumu SIA “Blue Mountain Peat”, trīs gadu laikā plāno trīskāršot kūdras ražošanas apjomu līdz 500 000 kubikmetru, kā arī pievērsties jauniem produktiem – līdzīgi kā Lietuvā uzsākot enerģētiskās kūdras ražošanu.

Lietuvā “Klasmann-Deilmann” darbojas arī koksnes biznesā, audzējot koksni un gatavojot šķeldu. To plānots darīt arī Latvijā, jo līdz ar uzņēmumu iegādāts arī mežs. Pēc “Klasmann-Deilmann” direktora Norberta Zībelsa teiktā, koksne paliks Baltijas valstīs, visdrīzāk Latvijā, jo šeit pēc tās ir pieprasījums.

Viņaprāt, laba ir doma izmantot savus resursus, piemēram, koksni un kūdru, lai ražotu enerģiju un siltumu, jo tas palīdzētu samazināt atkarību no Krievijas gāzes importa. Turklāt enerģētikas kūdru var izmantot, lai uzlabotu apkures iekārtu efektivitāti.

“Vecās katlumājas enerģiju zaudē jau ceļā uz mājsaimniecībām. Jaunās katlumājas Latvijā tiks būvētas tā, lai apkurei varētu izmantot 50% koksnes un 50% kūdras, un šī ideja ir fantastiska. Lietuvā un Igaunijā, kā arī Somijā enerģiju ražo no kūdras,” teica Zībelss. Vaicāts par konkrētiem šādiem projektiem Latvijā, viņš zināja teikt, ka ir multinacionālas kompānijas, kas strādā Baltijas valstīs un plāno būvēt modernas katlumājas Latvijā.

Vācijā bāzētās kompānijas “Klasmann-Deilmann” apgrozījums 2010.gadā bija 145 miljoni eiro (101 miljons latu), darbinieku skaits – 830, tai skaitā Lietuvā – gandrīz 300; saražoti 3 300 000 kubikmetru produkcijas. 2011.finanšu gadā kompānijas plānotais apgrozījums ir 150 miljoni eiro (104 miljoni latu); nodarbināto skaits – 810. Kompānijas produkcija tiek pārdota vairāk nekā 70 valstīs pasaulē.

 

Avots:www.kapitals.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *