“Stora Enso” trešo ceturksni noslēdz ar teju 50 miljonus eiro lieliem neto zaudējumiem

Šā gada trešajā ceturksnī Somijas – Zviedrijas kopuzņēmuma “Stora Enso” apgrozījums salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni samazinājās par 3% līdz 2,74 miljardiem eiro, operatīvā peļņa – par 5% līdz 176 miljoniem eiro, savukārt neto zaudējumu apmērs sasniedza 49,9 miljonus eiro. Jāatzīmē, ka iepriekšējo ceturksni „Stora Enso” noslēdza ar 136 miljonus eiro lielu neto peļņu un 2010.gada 3.ceturksni – ar 194 miljonus eiro lielu tīro peļņu.

Negatīvi trešā ceturkšņa rezultātus lielā mērā ietekmēja izmaksu inflācija un nelabvēlīgās valūtu kursu svārstības, skaidro uzņēmuma galvenais izpilddirektors Juko Karvinens (Jouko Karvinen).

Vislielākais operatīvās peļņas kritums bija vērojams koksnes produktu sektorā. Salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni šai sektorā operatīvā peļņa 3.ceturksnī samazinājās par 72,2% sastādot 10 miljonus eiro, bet salīdzinājumā ar 2010.gada attiecīgo periodu – par 61,1%.

Runājot par tirgus attīstības virzieniem tuvākajā nākotnē, uzņēmuma vadība prognozē, ka pieprasījums pēc patēriņa iepakojuma, salīdzinot ar iepriekšējā gada 4.ceturksni, būs mazāks, līdzīgi kā pieprasījums pēc industriālā iepakojuma. Eiropā ievērojams pieprasījuma kritums prognozēts pēc avīžpapīra un krītotā žurnālpapīra, savukārt mazāks pieprasījuma samazinājums – pēc nekrītotā žurnālpapīra. Sagaidāms, ka šā gada pēdējā ceturksnī tirgū būs arī salīdzinoši mazāks pieprasījums pēc koksnes produktiem.

Kas attiecas uz produktu cenām, Eiropā stabilas saglabāsies avīžpapīra, žurnālpapīra un krītotā papīra pārdošanas cenas, savukārt nekrītotā papīra un koksnes produktu cenas salīdzinājumā ar šā gada 3.ceturksni nedaudz pazemināsies.

 

Lasīt vairāk: www.storaenso.com

Stora Enso Interim Review January-September 2011.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *