Tautas ekskursija uz Gaujas nacionālā parka skaistākajām vietām

Sestdien, 29.oktobrī norisināsies īpaša akcija – Tautas ekskursija uz Gaujas nacionālā parka skaistākajām vietām – Siguldu, Līgatni un Cēsīm ar vilcienu „Rīga – Sigulda – Līgatne – Cēsis – Rīga”, kur ceļotājus sagaidīs bezmaksas ekskursijas gidu pavadībā pa interesantākajām tūristu apskates vietām. Līdz ar to AS „Pasažieru Vilciens” atjauno Latvijas pirmās brīvvalsts prezidenta Kārļa Ulmaņa dibināto „Tautas ekskursiju” tradīciju, aicinot cilvēkus apmeklēt Siguldu, Līgatni un Cēsis, ceļošanai izmantojot vilcienu.

Īpaši pārsteigumi un izklaides tiks piedāvātas gan turpceļā no Rīgas, gan atpakaļceļā, lai brauciena dalībnieki izbaudītu priekšrocības, kādas piedāvā ceļošana vilcienā.

Siguldā visi tautas ekskursanti uz šo Latvijas vēsturisko dabas pērli tiks sagaidīti ar pūtēju orķestra priekšnesumu, bet gidi aicinās apskatīt pilsētas ievērojamākas tūrisma vietas (kultūras telpa „Tornis”; Elmāra smilšu namiņš; Siguldas viduslaiku pilsdrupas; Spieķu parks; Svētku laukums; Piedzīvojumu parks „Tarzāns”). Līgatnes stacijā, Līgatnes novada domes priekšsēdētāja sagaidīti un Līgatnes pūtēju orķestra pavadīti, Tautas ekskursijas dalībnieki ar Līgatnes novada domes sarūpēto autobusu dosies uz Līgatnes dabas takām. Tautas ekskursanti vides gida pavadībā apmeklēs iemīļotos Līgatnes dabas taku iemītniekus – lāčus, lūšus un mežacūkas, bet pie kuplo aļņu saimes tiksies ar zvērkopi Velgu Vītolu. Savukārt izbraukumā uz Līgatnes papīrfabrikas ciematu un padomju slepeno bunkuru, ekskursanti varēs vērot papīrfabriku darbībā – kā no makulatūras top jauns papīrs, apmeklēt vēsturisko strādnieku ciematu: koka dzīvojamās rindu mājas, senās dzirnavas, smilšakmens klints alās ierīkotos pagrabus un daudz ko citu. Cēsīs Tautas ekskursiju vilciena dalībniekus sagaidīs ne tikai mazs pārsteigums, bet arī viduslaiku ģērbā tērpies gids. Ceļotājiem tiks piedāvāta ekskursija pa vecpilsētu. Viduslaiku pils kalpone vai sekretārs izvadās jūs pa vairāk nekā 800 gadus senās Cēsu vecpilsētas šaurajām ieliņām, iepazīstinās ar pilsētas apbūvi un notikumiem, kas atstājuši būtisku iespaidu pilsētas vēsturē. Stāstījumu vēl interesantāku padarīs senās leģendas un nostāsti, kuros noteikti kāda daļa ir arī patiesība. Kā īpašs akcents būs Sv. Jāņa baznīcas apmeklējums, kur varēs baudīt ērģeļu mūziku. Iespaidus spilgtinās arī Cēsu pils kompleksa apmeklējums.

Ikviens interesents aicināts pieteikties AS „Pasažieru vilciens” i-punktā līdz 29.oktobrim, norādot izvēlēto galamērķi – Siguldu, Līgatni vai Cēsis.

Turpmāk plānoti regulāri ekskursiju piedāvājumi, sadarbojoties AS „Pasažieru vilciens” ar Siguldas, Līgatnes un Cēsu pašvaldībām. No decembra sākuma katru sestdienu interesenti varēs doties baudīt ziemas priekus, iepriekš piesakoties AS „Pasažieru vilciens” i-punktā, savukārt no 2012. gada maija tiks popularizēts katras pilsētas vasaras tūrisma piedāvājums.

 

Lasīt vairāk:www.pv.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *