Vācu īsspalvainais putnu suns (kurchārs) – palīgs medībās un draugs mājās

Katrs mednieks kādreiz ir aizdomājies: vai man vajag suni, un ja vajag – tad kādu? Daļa no mums savu izvēli jau ir izdarījuši, bet daļai šis jautājums ir vai arī drīzumā var kļūt aktuāls. Tādēļ nacionālais mednieku portāls „Medniekiem.lv” no jauna iepazīstina ar vācu īsspalvainajiem putnu suņiem – šķirni, kas ir ļoti populāra mednieku vidū ārpus Latvijas. Kaut gan patiesības labad jāteic, ka kurchāri (kā bieži sauc vācu īsspalvainos putnu suņus dēļ viņu īsās spalvas, vāciski: kurzhaar) ir tikuši plaši izmantoti medībās Latvijā Pirmās republikas laikā pagājušā gadsimta 30-tajos gados, bet to skaits strauji samazinājās pēc otrā pasaules kara. Tagad, pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, ir izaugušas vairākas jaunas kurchāru paaudzes, vienlaicīgi Latvijā ir ievesti suņi ar izciliem medību instinktiem un eksterjeru, kā rezultātā kurchāri sāk atgūt savu popularitāti fanu vidū un var kļūt par ideālu papildinājumu medniekam un viņa ģimenei.

Lai arī šķirnes nosaukumā ir minēts „putnu suns”, kurchārs ir universāls medību suns, kas pareizi apmācīts var piedalīties gan putnu, gan dzinējmedībās, kā arī meklēt aizšautu medījumu pa asinspēdu.

Kaut arī medības ir lieta, kas šos azartiskos suņus aizrauj visvairāk, kurchārs var būt arī mīlulis saimniekiem, kurš ar tām nenodarbojas. Pie attiecīgi pareizas fiziskas slodzes suns jutīsies apmierināts arī tad ja neies medībās. Kurchārs ir veselīgs un reti slimo. Iespējams veterinārārsta apmeklējums būs nepieciešams tikai lai veiktu profilaktiskās potes. Arī mūsu klimatiskie apstākļi kurchāram ir ļoti piemēroti un īsais kažoks, pateicoties kustīgumam, nav iemesls, lai suns ziemā saltu. Kurchārs ir ideāla šķirne medniekiem, sportiskām ģimenēm un cilvēkiem, kam patīk aktīvs dzīvesveids.

 

Lasīt vairāk:www.medniekiem.lv

www.suniem.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *