Krievijas koka māju būvniecības nozares ekspertu biznesa brauciens uz Eiropu

Kopš 2006.gada Krievijas koka māju ražotāju asociācija Partnerības dalībniekiem un citiem interesentiem ik gadu organizē biznesa braucienu „Koka māju būvniecība – bez robežām”. Pieredzes apmaiņas un starptautiskās sadarbības veicināšanas nolūkos, šā gada 1. – 6.novembrī Krievijas asociācija organizē kārtējo braucienu. Šogad Krievijas delegācija dosies uz Vāciju un Austriju.

Brauciena ietvaros tiks apmeklēts objekts „Sunlighthouse” – aktīvā māja, kas tapusi projekta “Model Home 2020″ ietvaros, balstoties uz trim galvenajiem principiem – efektīva enerģijas izmantošana, kvalitatīva dzīves vide un minimāla ietekme uz apkārtējo vidi. Šis ir viens no kopumā sešiem projekta eksperimentiem, kura tapšanā piedalījies starptautiskais uzņēmums „VELUX Grupa”. Aktīvā māja projektēta tā, lai mijiedarbotos ar klimatiskajiem apstākļiem un pēc iespējas plašāk izmantotu alternatīvās enerģijas resursus, rezultātā padarot ēku CO2 neitrālu. „Sunlighthouse” atrodas stāvā, daļēji ēnainā nogāzē un ir vērsta uz dienvidaustrumiem pret Vīnes mežiem. Stratēģiski izvietoto jumta un fasādes logu kopējā platība, maksimāli iegūstot pasīvo saules siltumu un nodrošinot dabīgo ventilāciju, atbilst 42% no tās grīdas platības.

Uzreiz pēc šī objekta apmeklējuma brauciena dalībnieki dosies ekskursijā uz 2009.gadā atklāto lielāko saliekamo koka māju tirdzniecības centru Eiropā – „Blue Lagoon”, un uz Austrijas kompānijas „Mayr-Melnhof Holz” uzņēmumu Gaishornā (Tiroles ziemeļrietumos), kas ir lielākais standarta līmēto siju ražotājuzņēmums Eiropā.

Brauciena trešajā dienā brauciena dalībnieki dosies uz Rozenheimas Universitāti, kur tiek sagatavoti augstas klases eksperti gan Vācijas, gan starptautiskajam tirgum. Savukārt pēcpusdienā paredzēts saliekamo koka māju ražošanas uzņēmuma „Huber & Sohn GmbH & Co. KG” apmeklējums, kura laikā uzņēmuma pārstāvji uzstāsies ar ziņojumu par daudzstāvu koka māju būvniecības metodēm. Dienas noslēgumā notiks brauciens uz Vācijas pilsētu Bāde Aiblinga (Bavārijā), kur atrodas visaugstākā (8 stāvu) koka māja Vācijā. Brauciena noslēgumā tiks apmeklēti uzņēmumi „Regnauer Hausbau” un „Weinmann”.

 

Avots:www.npadd.ru

www.velux.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *