Parakstīs līgumu par biokoģenerācijas stacijas būvniecību Liepājā

Liepājas siltumapgādes uzņēmuma “Liepājas enerģija” un kompānijas “UPB” vadība pirmdien parakstīs līgumu par biokoģenerācijas stacijas būvniecību, kuras kopējās izmaksas ir vairāk nekā 6,9 miljoni latu, pavēstīja “Liepājas enerģijas” pārstāvji.

UPB piedāvājums biokoģenerācijas stacijas būvniecībai tika izraudzīts kā saimnieciski visizdevīgākais – tas paredz, ka koģenerācijas stacijas Liepājā, Kaiju ielā 33 projektēšana, iekārtu piegāde un būvniecība izmaksās 6 942 860 latu bez PVN. Projektu plānots realizēt 2011.-2012.gadā, un tam ir pieejams arī Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalsts 2,2 miljonu latu apmērā.

Biokoģenerācijas stacijā termoelektrostacijas teritorijā Kaiju ielā gadā plāno saražot 60 tūkstošus megavatstundu siltumenerģijas, kas ir 20% no uzņēmumā saražotā siltuma daudzuma. Pēc projekta realizācijas kurināmo izmaksu ekonomija gadā prognozēta līdz vienam miljonam latu, bet aptuveni tikpat iecerēts iegūt no saražotās elektroenerģijas pārdošanas. Savukārt 2012.gada pavasarī iecerēts sākt arī divu biomasas katlu izbūves projektu ar kopējo jaudu 30 megavatu, kas ļaus vēl par 40% palielināt zaļās enerģijas īpatsvaru. Arī šis projekts tiks realizēts ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

 

Avots:www.morning.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *