Somijas skaidu plātņu ražotājs “Puhos Board Oy” pieteicis uzņēmuma bankrotu

Kokapstrādes blakusproduktu cenu līmenis Somijā saglabājies visumā augstā līmenī un sagaidāms, ka biomasas patēriņš enerģijas ražošanai šai ziemas sezonā veicinās ne tikai koksnes plātņu ražošanā izmantojamo izejvielu tālāku sadārdzināšanos, bet arī loģistikas izmaksu pieaugumu. Jau šā brīža koksnes izejvielu cenu līmenis neļauj strādāt ar peļņu. Turklāt pieprasījums pēc koksnes plātnēm ir gauss un tuvākajā nākotnē situācijas uzlabošanās netiek gaidīta, kā iemesls ir zemā būvniecības aktivitāte Somijā un tās kaimiņvalstīs (īpaši Lielbritānijā), tāpēc konkurētnespējas dēļ “Puhos Board Oy” vadība nolēmusi pārtraukt uzņēmuma darbību un pieteikusi bankrotu.

Somijas kokskaidu plātņu ražošanas uzņēmums “Puhos Board Oy” dažādus restrukturizācijas pasākumus īstenojis jau kopš 2009.gada maija. Taču biznesa rentabilitātes līmeņa uzlabošanas mēģinājumi izrādījās neveiksmīgi un uzņēmums ieslīga finanšu grūtībās.

Uzņēmumā nodarbināti aptuveni 86 cilvēki. Apgrozījums – aptuveni 30 miljoni eiro. “Puhos Board Oy” ražotās skaidu plātnes tiek izmantotas māju renovācijā un jaunu būvju celtniecībā, savukārt kokskaidu plātnes ar melamīna pārklājumu – mēbeļu rūpniecībā.

 

Avots:http://www.puhosboard.fi/eng/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *