Dienvidfloridā noķer Burmas pitonu, kurš notiesājis veselu briedi

Parasti jautā – kas lācītim vēderā, taču šoreiz jāsaka – kas pitonam vēderā? Liels bija Dienvidfloridas (ASV) ūdens apsaimniekošanas vadītāja izbrīns, kad noķertā 4,7 m garā Burmas pitona vēderā atrada 34,5 kg smagu briedi. Pitonu atrada kādā kokā un likvidēja ar bises šāvienu. No sākuma aplūkojot pitonu, bija skaidri redzams, ka tā vēderā noteikti kaut kas ir. Izrādās – nesen apēsts vesels briedis.

Pitoni uzbrūk no slēpņa. Visticamāk milzīgā čūska gaidījusi savu upuri uz kādas briežu pārejas. Šīs milzīgās čūskas galvenokārt ēd mazākus zīdītājus un putnus, lielajiem eksemplāriem uzbrūkot aligatoriem, briežiem un mežacūkām. Lai gan iepriekš tika notverti pitoni ar briežu atliekām, šī ir pirmā reize, kad vēderā atrasts vesels dzīvnieks.

Burmas pitoni ASV savairojušies pēdējo gadu laikā. Tie bieži tiek turēti kā mājas mīluļi, bet izlaisti brīvībā pēc tam, kad tie kļuvuši pārāk lieli.

Ar to šausmu stāsts nebeidzas. Burmas pitona dzimtene ir Āzijas dienvidaustrumi. No mazas, 50 cm garas čūskiņas tas gada laikā var pārvērsties par 2 m garu briesmoni. Tā straujā augšana nepieredzējušam pitona turētājam var šķist baisa, tādēļ tos palaiž savvaļā, kur tie vairojas un apdraud trauslo vietējo ekosistēmu. Evergleidas Nacionālajā parkā 2006. un 2007.gadā tika uzieti 418 Burmas pitoni.

Burmas pitons (Python molurus bivittatus) ir Tīģerpitona (Python molurus), saukta arī par Indijas pitonu, lielākā pasuga un viena no sešām lielākajām čūskām pasaulē, kuru vidējais garums ir 3,7 m. Taču atsevišķu indivīdu garums var sasniegt arī 5,8 m un svars – 91 kg.

 

Avots:www.allforhunt.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *