Apaļkoku pircējiem no valsts mežiem jārēķinās ar papildus prasībām

Apaļkoku pircējiem no valsts mežiem jārēķinās ar papildus prasībām gan 2012., gan 2013.gadā. Vislielākās izmaiņas skārušas tieši programmas „Stabilitāte” pretendentus, kuriem tagad ir jābūt atbildīgiem ne tikai par nodokļu nomaksu, bet arī par apkārtējo vidi un darba aizsardzību. Tāpat apaļkoku pircējam jāīsteno ilgtspējīga uzņēmējdarbība, kas tiks vērtēta pēc finanšu stabilitāti rādošajiem kritērijiem – uzņēmuma pašu kapitālam jābūt lielākam par 50 000 Ls – un īpaša finanšu neatkarības koeficienta (pašu kapitāls/kopējais kapitāls * 100%), kuram būs jābūt lielākam par 20%. Savukārt dalībnieka vērtēšanai nākamgad jau šim koeficientam būs jābūt lielākam par 30%.

Ir prasība, lai pircēja vidējā alga būtu 90% apmērā no nozares vidējās, taču tā ir diferencēta – skujkoku zāģbaļķu pircējiem tai ir jābūt ne mazākai par 360 Ls mēnesī, bērza finierkluču pircējiem – ne mazākai par 316 Ls, bet pārējo resno dimensiju  apaļkoku pircējiem – 304 Ls. Bez tam apaļkoksnes uzmērīšana jāveic neatkarīgajam uzmērītājam.

Izmaiņas ir skārušas arī otru apaļkoksnes pārdošanas programmu „Iespēja”, kas neuzliek tik augstas prasības un vairāk orientēta uz mazajiem nozares uzņēmumiem. 2012.gada pirmajā pusgadā šajā programmā tiks pārdoti 366 000 kubikmetru apaļkoksnes. Ir prasība, lai pircēja vidējā alga būtu 70% apmērā no nozares vidējās, tātad 214 Ls mēnesī, savukārt taras ražotājiem šis slieksnis noteikts 193,33 ls mēnesī.

 

Avots: “Dienas bizness” (07.10.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *