Top jauna tālmācības programma koka ēku būvniecības speciālistiem

Šobrīd, šķiet, vairāk nekā jebkad Latvijā aktuāli ir kļuvuši izglītības jautājumi. Prieks, ka tieši kokapstrādes nozarē pēdējā laikā ir parādījies īpaši daudz iespēju jau esošajiem speciālistiem papildināt savas zināšanas vai iegūt papildu kvalifikāciju. Pavisam drīz tādas būs arī koka ēku būvniekiem – sadarbojoties izglītības jomas organizācijām no piecām Eiropas valstīm (Latvijas, Francijas, Zviedrijas, Beļģijas un Rumānijas), Eiropas Savienības Leonardo da Vinči mūžizglītības programmas ietvaros šobrīd notiek intensīvs darbs pie projekta Eiropas koka ēku būvniecības vadītāju apmācība e-vidē, kura ietvaros top jauna tālākizglītības programma visas Eiropas koka mājbūves speciālistiem.

Tāpat ir liels prieks, ka šāda visu Eiropu aptveroša projekta iniciators un vadītājs ir tieši Ērgļu arodvidusskola. Tās direktors Andris Spaile skaidro, ka vēlme izmantot dabiskus materiālus, kā arī iegūt zema enerģijas patēriņa ēkas liek pasūtītājiem aizvien biežāk būvniecībā izvēlēties koka konstrukcijas. Līdz ar to projekta mērķis ir organizēt koka ēku būvniecības nozares izglītības un kvalifikācijas atpazīstamību Eiropā, izstrādājot jaunu mācību programmu un tai nepieciešamos mācību materiālus, ko būs iespējams apgūt interneta vidē. „Šobrīd esam nonākuši pie mācību materiālu satura izstrādes. Darbā izmantojam divos citos iepriekš veiktos Leonardo da Vinči programmas projektos iegūtos rezultātus – Eiropas uzņēmēju aptaujas datus, kā arī izglītības standartu un mācību programmas saturu,” par inovāciju pārnesi stāsta Andris Spaile. Jauno mācību materiālu saturs tiek veidots atbilstoši tieši šai jau iepriekš izstrādātajai programmai, kurā ir seši moduļi. Katru no tiem veido cits projekta partneris.

Piecu Eiropas valstu izglītības organizāciju kopīgā darba rezultātā tiks iegūta 460 stundu tālākizglītības programma. Ņemot vērā, ka tā paredzēta tikai speciālistiem, to apgūt varēs vien tie, kam ir vismaz divu gadu profesionālā pieredze koka ēku būvniecībā un diploms celtniecības sektorā vai arī piecu gadu pieredze gadījumā, ja diploma nav. Veids, kā šīs izglītības programmas apguves iespējas tiks piedāvātas, katrā valstī nedaudz atšķirsies, tāpat kā atšķirīga būs maksa par studijām. Latvijas gadījumā varbūt būs iespēja saņemt daļēju līdzfinansējumu arī no valsts.

Apgūstot programmu, pēc kārtas būs jāizstudē katrs no sešiem tematiskajiem moduļiem, par apliecinājumu saņemot noteiktu kodu. Studiju laikā katram attiecīgi būs jāsaņem seši kodi, kas kalpos kā

pielaides atslēga gala eksāmenam. Tā kā visas studijas notiek interneta vidē, arī eksāmenu būs iespēja kārtot mājās. Testa daļai ar 96 jautājumiem paredzēts 3,2 stundas. Pēc testa jautājumiem paredzēta 2,1 stundu gara otrā eksāmena daļa – projekta analīze, skices, esejas un aprēķini.

Beidzot mācību kursu, tiks izsniegts Eiropas Savienībā atzīts neformālās izglītības diploms, kas atbilstoši Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūrai (European Qualifications Framework) atbildīs koledžas izglītības studiju kursam.

 

Avots: Žurnāls “Baltijas Koks” (Oktobris, 2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *