“Stora Enso” Somijā plāno realizēt unikālu koka konstrukciju projektu “Wood City”

Uzņēmums “Stora Enso” kopā ar Somijas celtniecības firmu “SRV” Helsinkos plāno realizēt unikālu koka apbūves projektu, sauktu par Koka pilsētu (“Wood City”). “Stora Enso” mērķis ir radīt augstas klases apbūvi, kas uzskatāmi demonstrētu inženiertehnoloģiskās iespējas un veicinātu koka arhitektūras attīstību.

Neparastajā pilsētā 20 000 m2 platībā paredzēta biroju, viesnīcu un industriālo ēku būvniecība.  Pirmo celtni paredzēts pabeigt 2013. gadā, īpašu uzmanību pievēršot ēku energoefektivitātei. Būvniecībā paredzēts plaši izmantot “Stora Enso” izstrādāto līmēto koksnes konstrukciju konceptu Urban MultiStoreyTM.

“Koka pilsēta, astoņu stāvu augstā Bridporta ēka Londonā, tirdzniecības centrs Vīnē un Somijas dabas centrs Haltia ir reāli piemēri projektiem, kuros nozīmīgu lomu spēlē „Stora Enso” būvniecības risinājumi, kas sludina jaunas ēras iestāšanos koka konstrukciju būvniecībā. Pateicoties jaunajiem ugunsdzēsības noteikumiem, kas stājās spēkā aprīlī, Somijai tagad ir lieliska iespēja kļūt par vienu no pasaules piemērotākajām valstīm inovatīvai un videi draudzīgai daudzstāvu koka apbūvei,” stāsta “Stora Enso” Koksnes produktu nodaļas vadītājs Hannu Kasurinens, uzsverot, ka tagad Somijā atļauts būvēt līdz pat astoņus stāvus augstas koka konstrukcijas biroju ēkas.

 

Avots: Žurnāls “Baltijas Koks” (Oktobris, 2011)

www.storaenso.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *