Vācijā izstrādā speciālu koksnes granulu aizsargapvalku to kvalitātes uzlabošanai

Kurināmo granulu kvalitātes uzlabošanai Vācijā izstrādāts speciāls bioapvalks. Jaunā produkta – Pelprotec – kvalitāti nosaka FireStixx normas.

Par šī produkta ražošanas tehnoloģiju ieinteresējies Vācijas uzņēmums „Germany Pellets”, kas plāno uzsākt šo granulu ražošanu, piedāvājot tirgum produktu ar zīmolu „FireStixx Pellets”. Sākotnēji šis biokurināmais pārdošanā būs pieejams Vācijā, Austrijā un Itālijā, bet vēlāk – arī citviet Eiropā.

Pēc ekspertu teiktā, Pelprotec granulas neapšaubāmi ir kvalitatīvākas nekā DINplus, ОNorm-Pellets un EU-norm kvalitātes standartiem atbilstošās granulas. To pārākumu nodrošina salīdzinoši mazāks smalko frakciju masas īpatsvars (< 1,5 %), nemainīgi zems mitruma daudzums (7 - 8,5 %), nodrošinot augstāku efektivitāti granulu sadegšanas procesā, un nenozīmīgs pelnu saturs (< 0,35%). Savukārt zemais putekļu saturs granulās (< 100 mg/m3) samazina ugunsbīstamību to transportēšanas un uzglabāšanas laikā. Granulu aizsargplēve gatavota no augu eļļām. Ievērojamā efekta panākšanai uz 1 kg granulu nepieciešams minimāls vielas daudzums - tikai 1 ml. Caurspīdīgais apvalks ir aptuveni 30 reizes plānāks (0,0015 mm) nekā alumīnija folija un tas pilnībā sadeg, paaugstinot granulu kopējo siltumspēju.   Avots: http://ru3.infobio.ru/news/1327.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *