Profesionālā testa pārbaudi iziet vairāk kā 500 VMD darbinieku

Lai nākamā gada pirmajā janvārī Valsts meža dienests (VMD) varētu sākt strādāt tā, kā to paredz reforma, vairāk nekā pieciem simtiem Meža dienesta darbinieku jāiziet profesionālā testa pārbaude. No kopīgā punktu skaita arī atkarīgs, vai turpmāk darbs būs vai nebūs. Nesen mežziņi un mežsargi šo atlasi izgāja, patlaban notiek testa rezultātu pārbaude.

Cik liela pēc reorganizācijas būs mežziņa alga? Ja VMD budžetu nesamazinās, dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš paredz – tā varētu būt par trešdaļu lielāka nekā agrāk: “Mēs patlaban plānojam, ka mežziņa alga būs 460 lati uz papīra. Līdz šim tā bija vidēji 300 lati uz papīra. Salīdzinot ar nozares vidējo algu, tas nekas īpašs nav. Vecākajam mežzinim alga plānota apmēram 520 lati uz papīra, virsmežniecību speciālistiem atalgojums plānots vecāko mežziņu līmenī. Arī pēc optimizācijas nekādi nevar teikt, ka mūsu darbinieku atalgojums būs adekvāts ieguldījumam tautsaimniecībā. Būtu labi, ja ar likumu noteiktu, ka Meža dienestā minimālai algai jābūt kādiem 70 – 80% no vidējās algas meža nozarē. Mēs priecātos, ja tas tā būtu realizējies dzīvē, nevis izskanējis tikai deklaratīvi. Gribētu pateikt paldies sabiedriskajām organizācijām, kas mūs šajā jautājumā ļoti atbalstīja un pat iesniedza priekšlikumu, ka meža dienestam par meža uzraudzību un apsardzību vajadzētu saņemt apmēram latu no valstī nocirstā kubikmetra gadā. Tie būtu aptuveni 12 miljoni. Bagāti mēs nedzīvotu, bet tās funkcijas, kas mums uzdotas, varētu veikt daudz sekmīgāk.”

Lai mežziņiem turpmāk darba gaitās nebūtu jābrauc ar personisko transportu, VMD šogad nopirka 150 jaunas automašīnas.

Kā zināms, no 1. janvāra VMD būs desmit teritoriālās pamatstruktūras virsmežniecības ar 29 birojiem, kas galvenokārt atradīsies kādreizējo rajonu centros. Šajās virsmežniecībās strādās 300 mežziņi un 60 vecākie mežziņi.

 

Avots: “Latvijas Avīze” (10.11.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *