Staltbriežu, mežacūku un aļņu skaits Latvijā katru gadu stabili pieaug

Medību sezona Latvijā noslēdzas 31. martā, kad, pēc Medību noteikumiem, ir pabeigti lielo plēsēju – vilku un lūšu – skaita samazināšanas pasākumi. Līdz tam laikam parasti ir arī beigusies Valsts meža dienesta ar medniekiem kopīgi veiktā medījamo dzīvnieku uzskaite.

Ko 2011./2012. sezonā saskaitījuši un medniekiem piedāvā Valsts meža dienesta speciālisti? Summējot uzskaites datus un izvērtējot pieļaujamo nomedīšanas apjomu, paredzēts izsniegt 85 234 limitēto dzīvnieku – aļņu, staltbriežu, mežacūku un stirnu – licences. Vai kolektīvi atļaujas realizēt, pārvēršot tās medību produkcijā, ir pašu mednieku gribas un plānotas ilglaicīgas saimniekošanas jautājums. Limitēto medījamo dzīvnieku sugu uzskaites tabulas rāda, ka staltbriežu, mežacūku un aļņu skaits Latvijā palēnām, taču stabili katru gadu palielinās.

Salīdzinoši nelielo pieļaujamo nomedīšanas apjomu stirnām VMD medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš skaidro ar divām pēdējām šiem dzīvniekiem nelabvēlīgajām ziemām. Atsevišķos reģionos tās varētu būt atlikušas tikai kādi 10% no tā stirnu skaita, kāds bija 2008./2009. gada sezonā.

 

Lasīt vairāk:“Latvijas Avīze” (10.11.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *