Ierosināts masīvkoka šūnmateriāla “Dendrolight” izveidotāja bankrots

Oktobra beigās Austrijas apgabala tiesa ierosinājusi kompānijas “Dendrolight Berger GmbH” bankrotu, kas ir pazīstama kā vieglā masīvkoka šūnmateriāla “Dendrolight” izveidotāja.

Tiesa, šis notikums nekādā veidā neietekmēs Ventspils ražotnes “Dendrolight Latvija” darbību. Šī kompānija nav tieši vai netieši saistīta ar Austrijas firmu “Dendrolight Berger GmbH” un pieder Latvijas uzņēmējiem – Jānim Vašukam (85,96% kapitāldaļu), Mārtiņam Vašukam (9,36%) un Tālivaldim Dangam (4,68%).

Pasaulē pirmā “Dendrolight” materiāla ražotne, kā ziņots, pērn atvērta Ventspilī, un tai “Latvijas Hipotēku un zemes banka” atvēlēja 7 miljonus latu.

“Dendrolight Latvija” Ventspilī ražotais unikālais šūnmateriāls pašlaik tiek eksportēts uz deviņām valstīm. Ražotāji plāno paplašināt darbību vēl vienā ražošanas ēkā, radot materiālam augstāku pievienoto vērtību tieši Latvijā. Jaunās ražošanas ēkas būvniecība Ventspils brīvostas teritorijā sākta 2010.gada septembrī, un to plānots pabeigt 2012.gadā. Ēkas kopējā platība būs aptuveni 7300 kvadrātmetri. Ēka tiek būvēta pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Darbus veic Ventspils uzņēmums – SIA “Arbo”. Būvniecības izmaksas plānotas 2,1 miljona latu apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa.

 

Avots:”Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *