Sāksies projektu pieņemšana aktivitātē “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”

No 2011.gada 12.decembra līdz 2012.gada 2.aprīlim (ieskaitot) notiks atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšana aktivitātē “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”, informē „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” (LIAA).

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks atbilstoši Ministru kabineta 2011.gada 19.oktobra noteikumiem Nr.817 “Noteikumi par darbības programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” papildinājuma 2.1.2.4.aktivitātes “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” projektu iesniegumu atlases otro un turpmākajām kārtām”.

Aktivitātes ietvaros pieejamais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 13 086 882 lati. Papildus aktivitātei paredzēts attiecināmo virssaistību finansējums (valsts budžeta attiecināmais finansējums) 13 086 882 latu apmērā.

Aktivitātes mērķis ir stimulēt vietējos komersantus ieguldīt zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādējādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm. Aktivitātes ietvaros sasniedzamie uzraudzības rādītāji:

  • līdz 2013.gadam atbalstīt 10 augstas pievienotās vērtības projektus;
  • līdz 2013.gadam piesaistīt privāto finansējumu 35 140 200 latu apmērā komercdarbības attīstībai;
  • nodrošināt, lai līdz 2013.gadam atbalstītajiem komersantiem divus gadus pēc finansējuma saņemšanas apgrozījums pieaugtu par 20 %.

Finansējumu piešķir ieguldījumiem pamatlīdzekļos – iekārtu iegādei, ēku un būvju būvniecībai, rekonstrukcijai un renovācijai, kas saistīta ar jaunas saimnieciskās darbības uzsākšanu vai esošas saimnieciskās darbības paplašināšanu, produkcijas dažādošanu ar jauniem produktiem vai ražošanas procesa būtisku maiņu. Maksimāli pieļaujamā finansējuma intensitāte ir 35 % no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām. Minimālais kopējo attiecināmo izmaksu apjoms vienam projektam ir 3 000 000 latu. Vienai projekta iesniedzēja saistīto personu grupai maksimālais publiskā finansējuma apjoms šo noteikumu ietvaros ir 3 000 000 latu.

Projektus var iesniegt LIAA, Klientu apkalpošanas nodaļā darba dienās no plkst. 8:30 līdz plkst. 17:00 vai nosūtot pa pastu (ierakstītā vēstulē) Pērses ielā 2, Rīgā, LV-1442, vai sūtot uz elektroniskā pasta adresi sf.projekts@liaa.gov.lv (noformētu elektroniska dokumenta veidā).

 

Lasīt vairāk: www.liaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *