Virtuves mēbeļu dizains, ieteikumi materiālu izvēlē un aktuālākās tendences

Vēl no senseniem laikiem virtuve ir mājas galvenā telpa. Mēs, tāpat, kā mūsu vecāki, mīlam šeit sapulcēties. Ja atceramies savu vecāku virtuves iekārtojumu, vairumā gadījumu, tās bija atsevišķu skapīšu, plauktu un virtuves tehnikas sakopojums. Mūsdienās šī ēdiena pagatavošanas un pasniegšanas vieta kļūst par labi pārdomātu telpu ar vienotām mēbelēm un iebūvētu virtuves tehniku, tāpēc nepieredzējušam pircējam ir viegli kļūdīties virtuves mēbeļu un tehnikas izvēlē.

Funkcionalitāte, estētiskums un kopšanas iespējas ir trīs galvenie nosacījumi, kas lielākoties vada cilvēkus, izvēloties materiālus virtuves virsmām. Un, protams, izmaksas, tāpēc ir lietderīgi iedziļināties materiālu priekšrocībās un trūkumos, lai dažādās virtuves zonās izmantotu piemērotāko materiālu. Lielisks iznākums būs, materiālus kombinējot, – ar atšķirīgiem vai savstarpēji kontrastējošiem materiāliem var nodalīt dažādas funkcijas zonas. Viens no populārākajiem materiālu savienojumiem virtuvēs ir koks un mākslīgais marmors.

Izvēloties tradicionālo materiālu – koku – virtuves mēbeļu apdarē un arī darba virsmām ieteicams izmantot cietās koku sugas: lapegli, bērzu, dižskābārdi, ozolu, osi, skābardi. Tad virsmas būs izturīgas, turklāt gadu gaitā iegūs šarmantu patinējumu. Pievilcīga estētika, siltuma sajūta ir galvenās koka izmantošanas priekšrocības, trūkumi – ne pārāk augsta noturība pret mitrumu, kā arī apgrūtināta tādu koka virsmu kopšana, kurām pēc apdares saglabāta dabiski nelīdzenā faktūra. Pret mitrumu noturīgs ir tīkkoks, bet arī izmaksas atbilstoši augstākas. Vieglāk kopt koka virsmas, ja tās pārklātas ar noturīgu laku vai krāsu. Taču dabiskās faktūras slēpšanu zem krāsas slāņiem vairs neuzskata par labu toni, jo tādā gadījumā iespējams izvēlēties arī lētāko lamināta materiālu un to nokrāsot.

Vēl viena alternatīva meistariem, kas visu dara saviem spēkiem, ir virtuves iekārtas vai darba virsmas izgatavošana no saplākšņa, kas izmantojams arī bez papildu apstrādes, ja to pieļauj interjera stils. Tas ir izturīgs, izskatīgs materiāls, uz tā virsmas droši iespējams griezt maizi un klapēt karbonādi. Nosacīti kokmateriālu grupā ierakstāmas arī populārās no smalkām koka skaidām un saistvielas ražotās MDF plātnes. MDF plātņu rūpīga apdare ar specializētajām krāsām to padara pievilcīgu un izturīgu. Tā tehniskās īpašības novērtējuši arī dārgo virtuvju zīmolu ražotāji – jaunākās virtuves iekārtu kolekcijas tiek ražotas no MDF, turklāt augstā ražošanas kvalitāte nezinātājam liedz noteikt materiāla izcelsmi.

 

Avots:“Latvijas Avīze” (08.11.2011)

Lasīt vairāk:http://latforin.info/fileadmin/portals/image/faili/Virtuves3.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *