“WT Terminal”: Pieaug šķeldas eksporta apjomi uz Skandināviju

Rīgas brīvostas uzņēmumam “WT Terminal” lielāko pārkrauto kravu pieaugumu pēdējā gadā ir devusi kurināmā šķelda, kura ir kļuvusi par stabilu eksporta produktu, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” atzīst uzņēmuma valdes loceklis Andis Bunkšis.

Klienti to pārsvarā transportējot uz Skandināvijas valstīm. Pieauguši arī pārkrauto OSB plātņu apjomi, kuras ražo AS ”Bolderāja”. Nostabilizējušās šogad ir arī agrokravas. Rapšu tirgus ir nedaudz kūtrāks nekā pagājušajā gadā, jo raža nav tik laba un arī cena pasaules tirgos rapsim patlaban nav tik interesanta. Klienti atsākuši eksportēt arī koksnes granulas, kas ir produkts, kura realizācija pagājušajā gadā un šī gada sākumā nebija tik intensīva.

Bunkšis uzsver, ka līdz septembrim tika pārkrauta 164 551 tonna šķeldas, kuras īpatsvars kravu struktūrā ir vislielākais. Pārkrauto zāģmateriālu apjoms sasniedza 96 195 tonnas, savukārt trešajā vietā – OSB plāksnes ar 54 600 tonnām.

Aptuveni 70% kokmateriālu kravu ir vietējās, bet 30% – no Krievijas un Baltkrievijas.

”Jau pērn pārstrādāto kravu apjoms palielinājās līdz 281 900 tonnām, un uzņēmuma apgrozījums sasniedza 1, 477 miljonu latu, un auditētā peļņa bija 62 416 lati. Kopumā prognozējam, ka šogad pārkrauto kravu apjomi varētu palielināties līdz pat 30%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu,” skaidro Bunkšis.

 

Avots:  “Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *